Blagoslovi

Blagoslovi, ki jih je Cerkev ustanovila kot zakramentale v pastoralno dobro božjega ljudstva, imajo posebno mesto. Kot bogoslužna dejanja namreč vernike spodbujajo k češčenju Boga in jih pripravljajo, da dosežejo glavne učinke zakramentov ter primerno posvečujejo različne življenjske okoliščine.
Vir in začetnik vsakega blagoslova je Bog. Kadar Bog blagoslavlja sam ali po drugih, vedno obljublja svojo pomoč, napoveduje milost in oznanja zvestobo do sklenjene zaveze. Kadar pa blagoslavljajo ljudje, hvalijo Boga in izpovedujejo, da je dober in usmiljen obenem pa ga prosimo pomoči in varstva.
Primerno je, da blagoslavljamo razne stvari, ki jih uporabljamo za vsakdanje življenje: hišo ali stanovanje, prevozna sredstva, Jezusova, Marijina ali druga verska znamenja itd. Če želite, da vam duhovnik blagoslovi dom, avtomobil, sveto znamenje ali karkoli drugega se o tem pogovorite z domačim župnikom.