Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 21. 05. 2015

Dan duhovnosti in družabnosti

Člani zbora sv. Mihaela in njihove družine se vsako leto v maju odpravimo na dan duhovnosti in družabnosti. Tokrat smo izbrali kraj Polhov Gradec. Najprej smo se ustavili v Dvoru, kjer smo občudovali mogočno gotsko cerkev sv. Petra. Vodič Marjan Malovrh nam je slikovito prikazal čas v katerem je cerkev nastajala in kako je kljubovala času. Potem smo se odpeljali do polhograjske graščine s parkom. Od tam pa smo odšli do župnijske cerkve Marijinega rojstva, kjer nas je prijazno sprejel župnik Bogdan Oražen in nas obogatil z duhovno mislijo ter spodbudno besedo. Nato smo se sprehodili na Kalvarijo od koder se je razprostrl pogled na celotno polhograjsko dolino, ki je obkrožena s strmimi hribi. Pogled na številne cerkvice in znamenja priča o veri in zaupanju v Božje varstvo tamkajšnjih ljudi. Naše druženje smo nadaljevali z mašo v cerkvici Svetih treh kraljev v vasici Briše. Potem pa smo odšli na turistično kmetijo Bitenc. Obkroženi z lepo naravo in dobrimi ljudmi smo preživeli čudovit dan.

Erika Lozar