Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 22. 05. 2017

Prvo sveto obhajilo
Jezus prihaja! Prihaja na tako preprost način, da smo se ga kar preveč navadili. Prihaja med nas v vsakdanji obleki pod podobo kruha. Za nekatere je preveč domač, preveč vsakdanji, zato ga ne spoznajo in ne sprejmejo njegovega daru odrešenja. Bog pod podobo kruha! Kako preprosto in hkrati kako velik dar. Ta dar moramo sprejeti s pripravljenim srcem. To pomeni, da smo z Jezusom prijatelji, da živimo tako, kot nam naroča. Temu rečemo tudi, da živimo v posvečujoči milosti. Prvo sveto obhajilo je zato velik dogodek ne samo za prvoobhajance in njihove družine, ampak za vso župnijo. Veselimo se z njimi in jih podprimo z molitvijo in dobrim zgledom. Slovesnost prvega svetega obhajila bo v naši župniji v nedeljo, 28. maja 2017, ob 10.30.

Duhovnik bo bolnike in ostarele obiskoval že v petek, 26. maja 2017, namesto prvega peteka v mesecu juniju.

Sveto Rešnje telo in kri
Na praznik svetega rešnjega telesa in krvi, 15. junija 2017, bomo imeli po večerni sveti maši telovsko procesijo. Na veliki četrtek, ustanovni dan svete evharistije, si dogodki ob Jezusovem prijetju in trpljenju sledijo s tako naglico, da nekako ne uspemo dovolj slovesno proslaviti postavitve tega zakramenta ljubezni. Zato Cerkev temu posveča poseben praznik.

V okviru praznovanja fatimske stoletnice bodo od 13. maja do 13. oktobra 2017 po slovenskih družinah romali blagoslovljeni Marijini kipi. Kapelica s kipom fatimske Marije bo v naši župniji od 22. maja do 7. junija 2017. V teh dneh smo povabljeni, da kot ena družina prihajamo pred Gospoda, povabljeni po Božji materi Mariji in kot družina drug za drugega tudi molimo.

Osrednje praznovanje godu blaženega Alojzija Grozdeta bo v soboto, 27. maja 2017. Ob 9 h bo najprej molitvena ura mladih in nato ob 10 h sveta maša, med katero bo g. škof blagoslovil prenovljeni Marijin stranski oltar.
Mladi lepo vabljeni že dan prej, da se udeležite nočnega pešromanja na Zaplaz. Zbrali se bomo ob     22 h v novomeški stolnici, od koder bomo poromali k blaženemu Alojziju Grozdetu. Lepo vabljeni!

Letošnje šmarnično romanje bo v soboto, 3. junija 2014. Poromali bomo na zasavsko Sveto goro. Pohod avtobusa bo ob 8 h izpred Baragovega zavoda.  Otroci, ki ste redno hodili k šmarnicam ali ste manjkali do 10 x, boste imeli romanje brezplačno, ostali otroci plačate 5 €, odrasli pa 8 €.
Za romanje se lahko prijavi kdorkoli. Prijave že sprejemamo. Prijavite se najkasneje do 28. maja 2017.

Priprava na zakon za vse tiste, ki se nameravate poročiti, bo potekala v Novem mestu v Zavodu Friderika I. Baraga v Šmihelu dva zaporedna vikenda od 18 h do 20 h: 19., 20., 21. in 26., 27., 28. maja 2017. Predhodna prijava na 070 709 670 ali gregor.lotric@rkc.si.

V prihodnjih dneh bodo na voljo prijavnice za letošnji oratorij, ki bo potekal v Šmihelu od 26. junija do 2. julija 2017.

Krščevanje v mesecu juniju bo v nedeljo, 25. junija 2017, med sveto mašo.
Priprava na krst bo 21. junija 2017 ob 19 h v Šmarjeti.

Oddane svete maše:
za zdravje; v dober namen; v zahvalo za zdravje in srečen porod; v zahvalo (2 x); ++ Sabina in Karel Humek; + Ida Samida (dar. soseda; dar. družina Marijan; dar, Mimi Blažič).
Bog poplačaj!

Darovi za obnovo oltarja v župnijski cerkvi:
Neimenovani 1000 €, neimenovani 100 €.
Bog poplačaj!

28. 5. 2017

9 h: Monja Pust in Marija Kompan
10.30: prvoobhajanci
4. 6. 2017
7 h: Darja Petkovič in Marko Berkopec
9 h: Marta Šuštarič in Fani Pavlin
11. 6. 2017
9 h: Klavdija in Gašper Kavšek
10.30: Zorka Hrovat in Klara Brudar

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve:
27. 5.:
Volčičeva, Westrova in Cesarjeva ulica;
3. 6.: Šukljetova, Finžgarjeva in Bajčeva ulica;
10. 6.: Drska.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu juniju čistijo in krasijo verniki iz Birčne vasi.