Avtor: župnik Objavljeno: 20. 11. 2017

Teden Kartias bomo obhajali od 27. novembra do 3. decembra 2017 pod geslom Kje sem doma?
Geslo Tedna Karitas spodbuja k razmisleku o domu. Kjer je naše srce, tam se počutim doma. Kjer so ljudje, ki se imajo radi, tam je naš dom.
Karitas ni stanovanjski sklad, ki bi imel na rezervi prazna stanovanja. Je pa živa Karitas, ki je sposobna nekomu stati ob strani in mu ponuditi delček varnosti. Je živa Karitas, ki se veseli z vsakim, ki najde novih moči, novega navdušenja in življenjskega zagona.
Sredstva za več kot 20 000 družin v stiski bodo zbirali na dobrodelnem koncertu Klic dobrote, ki bo v sredo, 29. novembra 2017, ob 20 h.
Tudi letos je veliko družin v težkih preizkušnjah zaradi brezposelnosti, bolezni, hujših nesreč ter prenizkih in nerednih dohodkov. Potrebujejo našo pomoč. Karitas ljudem v stiski odpira vrata na 457 župnijskih Karitas, kjer se preko celega leta 11 000 prostovoljcev trudi pomagati, podpirati in opogumiti ljudi v stiski.
Bog poplačaj vsem sodelavcem naše župnijske Karitas, ki se prostovoljno in nesebično razdajajo za pomoč ljudem v stiski.

Molitve za rajne - dodatek:
22. 11.: Bojan Krajnc.
23. 11.: Iz družin Volkar in Hrovat.
25. 11.: Franc Hrovatič in Rezka Trkaj.
29. 11.: Iz družin Lampe, Terlep in Oražem, Iz družin Vrbetič, Cvijak, Rudak in Makovski.
30. 11.: Stanislav Pakar in sorodniki, starši in iz družine Rutar, duhovniki, prijatelji, umrli v potresih in poplavah, pokojni iz naše župnije.

V sredo, 22. novembra 2017, obhajamo god svete Cecilije, ki je zavetnica cerkvene glasbe in cerkvenih pevcev. Pri večerni sveti maši se bomo zahvalili Bogu za vse pevce iz naše župnije, ki sodelujejo v cerkvenih zborih in s svojimi glasovi lepšajo naša bogoslužja in pojejo Bogu v čast. Pevci vseh župnijskih zborov lepo vabljeni k sveti maši, po njej pa na skupno druženje v kaplanijo.

Redno krščevanje v naši župniji bo v nedeljo, 26. novembra 2017, po polenajsti sveti maši.
V mesecu decembru bo krščevanje v  nedeljo, 17. decembra 2017. Priprava na krst bo v Šmarjeti v sredo, 13. decembra, ob 19 h.

Redna seja župnijskega pastoralnega sveta bo v ponedeljek, 27. novembra 2017, po večerni sveti maši. Člani lepo vabljeni že k sveti maši.

Našo župnijo bo tudi letos obiskal Miklavž in obdaroval otroke do vključno drugega razreda osnovne šole. Srečanje z njim bo potekalo v Baragovem zavodu v Šmihelu v soboto, 2. decembra 2017, ob 14 h. Prijave niso potrebne.

V nedeljo, 3. decembra 2017, vabljeni verniki iz vse župnije k podružnični cerkvi v Stransko vas, kjer bo ob 9 h žegnanje ob godu zavetnika, svetega Miklavža.

Mestno romanje v San Giovanni Rotondo
Vabimo vas na mestno romanje v San Giovanni Rotondo, Monte Sant’Angelo, Bari, Asissi, Lanciano, Loreto ...
Sveti pater Pij je v današnjem času eden najljubših svetnikov, kamor vsako leto romajo milijoni vernikov, da se mu priporočijo. Vabljeni, da se jim pridružimo tudi mi. Romanje bo od 27. do 30. aprila 2018.
Več podrobnosti si lahko preberete na letaku, kjer je predstavljen program romanja.

Darovi za obnovo oltarja:
Neimenovani 200 €, 100 € (2 x).
Bog poplačaj!

26. 11. 2017
9 h: Marta Šuštaršič in Ivanka Železnik
10.30: Erika Lozar in Irena Brudar
3. 12. 2017
9 h: Klavdija in Gašper Kavšek
10.30: Slavi in Alan Pavlič

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve:
25. 11.:
Ulica Slavka Gruma, hišne št, 1–10;
2. 12.: Ulica Slavka Gruma, hišne št. 11–40.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu novembru čistijo in krasijo verniki iz Stranske vasi, v decembru pa iz Birčne vasi.