Avtor: župnik Objavljeno: 7. 01. 2018

Romanje v San Giovanni Rotondo, Monte Sant'Angelo, Assisi, Bari, Lanciano in Loreto

Vabljeni na romanje župnij: Stolna župnija Novo mesto, Novo mesto - sv. Lenart in Novo mesto - Šmihel

Romanje bo od 27. 4. 2018 do 30. 4. 2018

1. DAN, PETEK, 27 APRIL 2018
SLOVENIJA – ASSISI - SAN GIOVANNI ROTONDO

Vožnja v Italijo in s krajšimi postanki v ASSISI, mesto sv. Frančiška in sv. Klare. Hrana prvi dan je iz popotne torbe. Obisk najimenitnejše in najlepše stavbe, bazilike sv. Frančiška. Ogledamo si še glavni trg, lepe palače, ostanke Minervinega templja, baziliko sv. Klare, Procijunkolo. Odhod proti San Giovanni Rotondu.
2. DAN, SOBOTA, 28. APRIL 2018
SAN GIOVANNI ROTONDO

Obisk groba p. Pija v kripti nove moderne cerkve, katere hodnik in grob je z veličastnimi mozaiki obogatil naš rojak jezuit p. Marko Ivan Rupnik ter si ogledamo staro samostansko cerkev in muzej s spominsko sobo. Popoldne križev pot, ki se nahaja nad svetiščem, preostanek časa do večerje pa izkoristimo za osebne pobožnosti, nakup spominkov in samostojne oglede.
3. DAN, NEDELJA, 29. APRIL 2018
MONTE SANT'ANGELO – BARI

Po slikoviti cesti se vzpnemo do mesteca MONTE SANT'ANGELO, kjer je svetišče nadangela Mihaela, ki se je tam prikazal krajevnemu škofu. Nato se odpravimo v Bari, kjer bomo obiskali svetišče, kjer počivajo ostanki sv. Nikolaja.
4. DAN, PONEDELJEK, 30. APRIL 2018
SAN GIOVANNI ROTONDO – LANCIANO - LORETO – SLOVENIJA

Po zajtrku se odpravimo proti severu do mesta Lanciana, kjer bomo imeli sveto mašo. Ogled evharističnega čudeža, ki je znan po vsem svetu. Po ogledu svetišča odhod proti Loretu, kjer si bomo ogledali baziliko, Loretsko kapelo in stalno razstavo jaslic. Nadaljevanje poti proti Novemu mestu, kamor bomo prispeli v nočnih urah.

Cena romanja je 330 €.
V ceno je vključeno: avtobusni prevoz po programu, cestnine in parkirnine, 3 polpenzioni v hotelu 4* (dvoposteljne sobe, TWC), vsi zunanji ogledi po programu, duhovno vodstvo, organizacija in izvedba romanja in nezgodno zavarovanje.
Možno doplačilo: enoposteljna soba 60 EUR.
Prijavite se lahko v župnijski pisarni mestnih župnij.

Oglejte si letak o romanju.