Avtor: župnik Objavljeno: 26. 08. 2018

Vpis k verouku

Z mesecem septembrom zopet začenjamo novo pastoralno in veroučno leto. Vpis v vse razrede verouka bo od ponedeljka, 3. septembra 2018, do srede, 5. septembra 2018, od 16 h do 18 h v učilnicah v kaplaniji. K vpisu naj pride poleg veroučenca eden od staršev. S seboj prinesite podpisano veroučno spričevalo. Za otroke, ki jih vpisujete v 1., 3. in 9. razred, imejte s seboj Družinsko knjižico ali krstni list (če otrok ni krščen v župniji verouka).
Za vse otroke, ki jih vpisujete k verouku prvič, izpolnite še družinsko prijavnico, ki jo najdete na spletni strani župnije Novo mesto - Šmihel.
Tretji in vsi naslednji otroci v isti družini dobijo vse, kar potrebujejo za verouk, brezplačno.
Več o novem veroučnem letu si preberite v Katehetskem pismu, ki je priloženo Oznanilom.

Romanje novomeških župnij k Mariji Pomagaj na Brezje bo v nedeljo, 2. septembra 2018. Odhod iz Šmihela bo ob 13 h, 15 minut prej bo avtobus pobiral po vaseh kakor običajno. Prijave sprejemamo do srede, 29. avgusta 2018.

Molitveni dan za nove duhovne poklice
Škofijski molitveni dan za nove duhovne poklice in škofijsko srečanje ministrantov bo 8. septembra 2018 na Zaplazu.
Geslo letošnjega molitvenega dneva za nove duhovne poklice je: »Prižigaj luč vere!«
Posebej povabljeni ministranti, ker bo za vas pripravljen poseben program.
Ob 9 h bo v cerkvi molitvena ura, ob 10 h pa sveta maša, ki jo bo daroval novomeški škof msgr. Andrej Glavan.
V petek, 31. septembra 2018, pol ure pred večerno sveto mašo vabljeni v našo župnijsko cerkev k molitvi pred Najsvetejšim za duhovne poklice.

V mesecu septembru bomo bolnike in ostarele na domu obiskovali že v ponedeljek, 3. septembra 2018, v dopoldanskem času. Če bi še kdo želel prejeti zakramente na domu, ker ne more v cerkev, naj to sporoči v župnišče.

Seja župnijskega pastoralnega sveta bo v ponedeljek, 3. septembra 2018, po večerni sveti maši. Člani lepo vabljeni že k večerni sveti maši.

Vseslovensko srečanje mladih v Stični bo letos v soboto, 15. septembra 2018, od 9 h do 18 h. Vabljeni tudi mladi iz naše župnije.
Iz Novega mesta bo odpeljal avtobus izpred občine, smer Bršlin ob 8.15. Prijave že sprejemamo.

Srečanje za bolne, ostarele in invalidne iz naše župnije, ki ga pripravljajo sodelavci župnijske Karitas, bo v soboto, 22. septembra 2018. Ob 15 h bo najprej sveta maša, med katero boste lahko prejeli tudi zakrament bolniškega maziljenja, po njej pa skupno druženje, ki ga pripravljajo člani župnijske Karitas.

V nedeljo, 23. septembra 2018, bo ob 15 h sveta maša pri kapelici na Škrjančah. Pred enim letom je kapelico poškodovala strela in zato je bila potrebna temeljita prenova. Družina Hrovatič iz Stranske vasi je poskrbela za obnovo zunaj in znotraj. Ob tej priložnosti bomo blagoslovili obnovitvena dela. Lepo vabljeni, da se udeležite tega dogodka.

Krščevanje v mesecu septembru  bo v nedeljo, 23. septembra 2018, po sveti maši.
Priprava na krst bo 19. septembra 2018 ob 19 h v Šmarjeti.

Po nekaj letih v župnijski cerkvi na svojem mestu v stranski kapeli spet stoji oltar, posvečen svetemu Frančišku Paolskemu. Obnova je končana, čakamo le še oltarno sliko, ki bo končana v prihodnih dneh. Bog poplačaj vsem, ki ste darovali za obnovo, in tudi vsem tistim, ki še boste.

2. 9. 2018

9 h: Monja Pust in Marija Kompan
10.30: Erika Lozar in Irena Brudar
9. 9. 2018
9 h: Marta Šuštarič in Ivanka Železnik
16. 9. 2018
10.30: Zorka Hrovat in Klara Brudar

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve:
1. 9.:
Šegova ulica, hišne št. 1–11;
8. 9.: Šegova ulica, hišne št. 12–121;
15. 9.: Ulica Slavka Gruma, hišne št. 1–10.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu septembru čistijo in krasijo verniki iz Rajnovšč.