Avtor: župnik Objavljeno: 16. 09. 2018

Celodnevno češčenje
V soboto, 29. septembra 2018, bomo v naši župniji dan posvetili molitvi in zbranosti pred Jezusom v najsvetejšem zakramentu. V cerkvi bo od 9.30 do 18.30 možnost za češčenje. Vsi smo povabljeni, da si vzamemo vsaj nekaj časa v dnevu za molitev pred Jezusom, ki nas bo čakal v župnijski cerkvi.
Če je le mogoče, pridite ob uri, ko je na vrsti vaša ulica oziroma vas, sicer pa dobrodošli ob kateremkoli času.
Razpored češčenja:
10 h–11 h: Stranska vas in okolica,
11 h–12 h: dekanijski duhovniki,
12 h–13 h: Šmihel in ulice v okolici,
13 h–14 h: Irča vas in Brod,
14 h–15 h: Drska, Ulica Slavka Gruma in Šegova ulica,
15 h–16 h: Srebrniče, Gorenje Mraševo, Vrh, Mali Podljuben, Veliki Podljuben, Petane,
16 h–17 h: Košenice, Jedinščica, Regrča vas,
17 h–18 h: Škrjanče in Boričevo.
Ob 18.30 bo slovesen zaključek češčenja s petimi litanijami Srca Jezusovega in nato sveta maša.

Ob 15 h ste posebej povabljeni otroci. Skupaj s sestro Marijo boste oblikovali molitev pred Jezusom in se mu priporočili za varstvo in blagoslov.

Zaključek češčenja s petimi litanijami Srca Jezusovega se bo začel ob 18.30. Sledila bo sveta maša, ki jo bo daroval letošnji novomašnik iz Šmarjete, to je g. Janez Barborič. Med sveto mašo bomo prejeli tudi novomašni blagoslov.

V nedeljo, 30. septembra 2018, pa bo za našo župnijo praznik župnijskega žegnanja ob godu našega zavetnika svetega nadangela Mihaela, ki ga bomo praznovali z župnijskim dnevom kakor prejšnja leta. Sveti maši bosta ob 7 h in 10 h v župnijski cerkvi. Po deseti sveti maši bosta sledila skupno kosilo in druženje.
Kakor pretekla leta bomo imeli župnijsko tombolo. Priporočamo se za dobitke, ki jih prinesite v župnišče ali v zakristijo do sobote, 29. septembra 2018, do 10 h.
Priporočamo se za pecivo in pijačo. Gospodinje in vinogradniki vse to prinesite v župnišče v soboto, 29. septembra 2018, od 8.30 naprej. Vsem se zahvaljujemo za pomoč pri pripravi in pospravljanju župnijskega dneva. Bodimo skupnost tudi ob skupni mizi prijateljstva.
Sveto mašo ob župnijskem žegnanju bo daroval generalni vikar novomeške škofije prelat Božidar Metelko in med njo blagoslovil obnovljeni oltar sv. Frančiška Pavelskega.
To nedeljo ob 10 h povabljeni k sveti maši vsi veroukarji in njihovi starši, ker bomo imeli tudi katehetsko sveto mašo, pri kateri bomo Boga prosili blagoslova v novem šolskem in veroučnem letu.

Srečanje za bolne, ostarele in invalidne iz naše župnije, ki ga pripravljajo sodelavci župnijske Karitas, bo v soboto, 22. septembra 2018. Ob 15 h bo najprej sveta maša, med katero boste lahko prejeli tudi zakrament bolniškega maziljenja, po njej pa skupno druženje.

V nedeljo, 23. septembra 2018, bo ob 15 h sveta maša pri kapelici na Škrjančah. Pred enim letom je kapelico poškodovala strela in zato je bila potrebna temeljita prenova. Družina Hrovatič iz Stranske vasi je poskrbela za njeno obnovo tako zunaj kot znotraj. Ob tej priložnosti bomo blagoslovili obnovitvena dela. Lepo vabljeni, da se udeležite tega dogodka.

Krščevanje v mesecu septembru  bo v nedeljo, 23. septembra 2018, po sveti maši.
Priprava na krst bo 19. septembra 2018 ob 19 h v Šmarjeti.

Po nekaj letih v župnijski cerkvi na svojem mestu v stranski kapeli spet stoji oltar, posvečen svetemu Frančišku Paolskemu. Obnova je končana, čakamo le še oltarno sliko, ki bo končana v prihodnih dneh. Bog poplačaj vsem, ki ste darovali za obnovo, in tudi vsem tistim, ki še boste.

Bralci Božje besede
23. 9. 2018

9 h: Klavdija in Gašper Kavšek
10.30: Tadeja in Andrej Špes
30. 9. 2018
7. 10. 2018
9 h: Miran Kolec in Janez Jerič
10.30: Tinka Cvetkovič in Anamarija Brudar

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve:
22. 9.: Ulica Slavka Gruma, hišne št. 11–40;
samo čiščenje pred 29. 9.: Ulica Slavka Gruma, hišne št. 41–80;
6. 10.: Ulica Slavka Gruma, hišne št. od 82 do konca.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu septembru čistijo in krasijo verniki iz Rajnovšč, v oktobru pa iz Stranske vasi.