Avtor: župnik Objavljeno: 31. 12. 2018

Veroučenci imajo veroučne počitnice do svetih treh kraljev. Z rednim veroukom zopet začnemo v ponedeljek, 7. januarja 2019.
Otroci k jaslicam prinesite nabiralnike od adventne akcije Otroci za otroke. Prav je, da smo dobrodelni in se tega učimo že od malih nog. Vsak se lahko čemu odpove, ker nam, hvala Bogu, nič ne manjka in lahko zato pomagamo tistim, ki živijo v pomanjkanju. Če samo malo pomislimo, bomo gotovo našli način, da pomagamo drugim. Eden od načinov je tudi ta, da otroci sodelujejo v misijonski adventni akciji.

Na silvestrovo vabljeni k sveti maši ob 18 h, da se bomo Bogu zahvalili za minulo leto in ga prosili blagoslova v letu, ki prihaja. Letos svete maše ob 23.15 v župnijski cerkvi ne bo.

Zopet so nam bili podarjeni božični prazniki. Praznovanje gotovo poživi naše življenje, če imamo dobro pripravo, sicer je velika nevarnost, da od praznikov ostane le "prazni", ki največkrat vodi v prepir in žalost v srcu. Da smo jih lepo praznovali v naših cerkvah, imate zasluge mnogi, ki ste na kakršenkoli način pomagali in prispevali k temu, da so bili dnevi duhovno bogati in še lepši. Hvala sestram HMP iz Šmihela, ki s svojo prisotnostjo, molitvijo in pomočjo v župniji prinašajo vsem nam velik blagoslov. Hvala vsem postavljalcem jaslic, mladini v Šmihelu in družini Stanka in Andreje Bele v Stranski vasi. Hvala Jožetu Golobu za smrekice v župnijski cerkvi. Hvala za lepe božičnice: sestri Mariji in veroukarjem, ki so pripravili lepo božičnico pred sveto mašo na sveti večer, gospe Andreji Bartolj Bele in veroukarjem za božičnico pred sveto mašo v Stranski vasi in mladini, ki so nas  z božičnico uvedli v polnočnico. Hvala vsem zborovodjem in pevcem, ki ste sodelovali pri svetih mašah v Šmihelu in Stranski vasi. Hvala vsem ostalim bogoslužnim sodelavcem: ministrantom, bralcem, pritrkovalcem, vsem, ki ste molili za vse nas. Posebej hvala vsem bolnim in ostarelim, ki ste v  tišini svojih sob ali bolniških postelj z darovanjem svojega trpljenja klicali božjega blagoslova na vse nas. Naj nas vse blagoslovi novorojeno Dete, ki se je rodilo na svet.

Birmanci
Do 31. decembra 2018 je potrebno oddati birmansko prijavnico. Tisti, ki je še niste prinesli, to storite v tednu do praznika svetih treh kraljev.
Birmanski botri imajo v januarju že prvo pripravo, zato jih birmanci spomnite, da nanjo ne bodo pozabili. V januarju se udeležijo ene priprave: v soboto, 12. ali 19. januarja 2019, ob 10 h v veliki dvorani Baragovega zavoda v Šmihelu. Druga priprava pa bo v mesecu marcu, in sicer 2. ali 9. marca 2019 prav tako v Baragovem zavodu.
Birmanci pa bodo imeli delavnico Teologija telesa v soboto, 19. januarja 2019, od 9 h do 13 h. Delavnica je obvezna za vse birmance, zato si prilagodite ostale obveznosti, da boste lahko prisotni na delavnici.
V nedeljo, 27. januarja 2019, bomo obhajali nedeljo Svetega pisma, ko bodo Sveto pismo pri sveti maši ob 10.30 starši izročili birmancem.
Slovesnost svete birme pa bo v naši župniji v soboto, 27. aprila 2019, ob 10 h.

Redno krščevanje v letu 2019 bo vsako četrto nedeljo v mesecu, če ni določeno drugače. Za krst se pridite dogovorit v župnišče, ob tem pa prinesite izpolnjeno družinsko prijavnico, ki jo najdete na župnijski spletni strani, rojstni list otroka in družinsko knjižico, če ste cerkveno poročeni.
Starši in botri se za prva dva otroka udeležijo dekanijske priprave na krst. Priprave se lahko udeležite že pred rojstvom otroka.
Julija in avgusta priprave ne bo, zato se jo udeležite že prej.
Dekanijska priprav na krst:
16. januar 2019, Šmarjeta ob 19 h;
20. februar 2019, Šmihel ob 19 h;
20. marec 2019, Šmarjeta ob 19 h;
10 april 2019, Šmihel ob 19 h;
15. maj 2019, Šmarjeta ob 19 h;
19. junij 2019, Šmihel ob 19 h;
18. september 2019, Šmarjeta ob 19 h;
16. oktober 2019, Šmihel ob 19 h;
20. november 2019, Šmarjeta ob 19 h;
11. december 2019, Šmihel ob 19 h.

Krst v decembru:
Nik Strmec, Finžgarjeva ulica.
Iskrene čestitke novokrščencu, njegovim staršem in botrom.

6. 1. 2019

10.30: Tinka Cvetkovič in Anamarija Brudar
13. 1. 2019
9 h: Klavdija in Gašper Kavšek
10.30: Marija Plut in Terezija Balkovec
20. 1. 2019
9 h: Miran Kolenc in Janez Jerič
10.30: Erika Lozar in Irena Brudar

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve:
5. 1.:
Šukljetova, Finžgarjeva in Bajčeva ulica;
12. 1.: Drska;
19. 1.: Šegova ulica, hišne št. 1 - 11.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu januarju čistijo in krasijo verniki iz Rajnovšč.