Avtor: župnik Objavljeno: 25. 03. 2019

Smo sredi postnega časa, ko imamo še vedno čas, da naredimo korak bližje k Bogu. Božja beseda celotnega postnega časa nas vabi, da v svojem življenju naredimo vsaj en majhen korak bližje k Bogu.
Veliko je možnosti in pobud, ki nas spodbujajo in nam pomagajo, da se duhovno poglobimo. Eden od teh je tudi radijski misijon, ki vsako leto poteka na radiu Ognjišče. Letos bo potekal že štirinajstič, in sicer od 7. do 13. aprila 2019 pod geslom Cerkev je mlada. Več o radijskem misijonu si preberite na radio.ognjisce.si. Vabljeni k poslušanju.

Ob nedeljah ob 15 h popoldan vabljeni tudi k pobožnosti križevega pota:
3. postna nedelja: pripravi starejši zbor
4. postna nedelja: pripravi Neokatehumenska pot in člani Prenove v Duhu
5. postna nedelja: križev pot bo od križa do podružnične cerkve na Ljubnu; začetek ob 14 h pri križu, ob 15 h sveta maša v cerkvi na Ljubnu

Za konec tedna od 5. do 7. aprila 2019 odhajamo z zakonci na duhovne vaje v Veržej. Prijavljenih je že 11 zakonskih parov. Skupaj z njihovimi otroki pa nas bo okoli 60. Še vedno se lahko prijavite tudi ostali pari, ki bi še želeli iti. Vsem priporočam v molitev vse pare in družine iz naše župnije.

Srečanje za starše letošnjih birmancev v pripravi na slovesnost svete birme bo v sredo, 27. marca 2019, ob 18.30 v župnijski cerkvi. Prosim, da se srečanje udeleži vsaj eden od staršev.

V noči iz sobote, 31. marca 2019, na nedeljo, 31. marca 2019, se prestavi ura na poletni čas. Zato bodo večerne svete maše od ponedeljka, 1. aprila 2019, naprej ob 19 h, na podružnici pa ob 18 h.

Krščevanje: Zaradi vseh prazničnih nedelj, ki bodo v mesecu aprilu, v tem mesecu izjemoma ne bo krščevanja in bo prvo nedeljo v mesecu maju, 5. maja 2019.
Priprava na krst pa bo v sredo, 10. aprila 2019, ob 19 h v Baragovem zavodu v Šmihelu.
Prav tako se bo v mesecu maju krščevanje prestavilo za en teden in bo v nedeljo, 2. junija 2019. Redno junijsko krščevanje bo v nedeljo, 23. junija 2019. Priprave na krst bodo v sredo, 15. maja 2019, v Šmarjeti in v sredo, 19. junija 2019, v Šmihelu.

Na tiho nedeljo, 7. aprila 2019, boste lahko dobili oljčne vejice, ki nam jih bodo pr

iskrbele župnije iz slovenske Istre. Dar, ki ga boste ob tem dali, bo namenjen župnijam v slovenski Istri.
Blagoslov zelenja, oljčnih vejic in butar bo na cvetno nedeljo pri vseh svetih mašah. Pred deveto sveto mašo v Šmihelu in Stranski vasi bo blagoslov zunaj; v Šmihelu pri kaplaniji, v Stranski vasi pred cerkvijo.

Vsi, ki bi se še želeli pridružiti romarjem iz treh novomeških župnij na prvomajskem romanju v Dubrovnik, Črno goro in Medžugorje od 28. aprila do 1. maja 2019, se prijavite do konca marca. Romali bomo s tremi avtobusi. Vsi, ki ste se ali se še boste prijavili v naši župniji, bomo skupaj na enem avtobusu.

31. 3. 2019

9 h: Monja Pust in Marija Kompan
10.30: Primož Hrovat in Anka Klemenčič
7. 4. 2019
9 h: Marta Šuštarič in Ivanka Železnik
14. 4. 2019
10.30: Tinka Cvetkovič in Anamarija Brudar

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve:
30. 3.:
Krajčeva ulica;
6. 4.: K Roku;
13. 4.: Irča vas.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu aprilu čistijo in krasijo verniki iz Birčne vasi.