Avtor: župnik Objavljeno: 2. 10. 2019

Bog poplačaj vsem, ki ste na kakršenkoli način pripomogli, da smo lepo praznovali celodnevno češčenje in župnijski dan.

Vsak dan meseca oktobra lepo vabljeni k molitvi rožnega venca doma in v cerkvi. V cerkvi ga molimo vsak dan pol ure pred sveto mašo.
Mesec oktober je tudi misijonski mesec in v svoje molitve vključimo vse misijonarje in misijonarke.

S ponedeljkom, 30. septembra 2019, se bodo večerne svete maše začele ob 18 h.

Pri sestrah Hčerah Marije pomočnice v Baragovem zavodu bodo potekale Svetopisemske urice za otroke od 3. do 6. leta. Spoznavali boste čudovite dogodke iz Svetega pisma, ki govorijo o Božji dobroti in ljubezni. Prvo srečanje bo v sredo, 2. oktobra 2019, od 17.15 do 18.15. Informacije dobite pri s. Mariji Zabret, tel.: 031 574 616; e-pošta: zabret.marija@gmail.com.

Katehumenat, priprava odraslih na zakramente, se bo pri frančiškanih v Novem mestu začela v nedeljo, 6. oktobra 2019, ob 20 h.

Srečanje za starše letošnjih prvoobhajancev in birmancev bo v sredo, 9. oktobra 2019, po večerni sveti maši ob 18.30 v župnijski cerkvi.

Kapela v Domu starejših občanov letos praznuje 25 let od blagoslovitve. 3. julija 1994 jo je blagoslovil takratni ljubljanski nadškof Alojzij Šuštar. Te obletnice se bomo spomnili s sveto mašo v kapeli v soboto, 12. oktobra 2019, ob 15 h. Sveto mašo bo daroval novomeški škof Andrej Glavan.

Mestno romanje na Brezje
Tradicionalno mestno romanje na Brezje k Mariji Pomagaj bo v nedeljo, 13. oktobra 2019. Odhod iz Šmihela bo ob 13 h. Iz vasi bo šel avtobus še ob 12.30. Avtobus bo pobiral na naslednjih mestih: Lakovnice pri gasilnem domu, Rakovnik, Rajnovšče, križišče za Stransko vas, Ruperč vrh, Šmihel.
En avtobus imamo v naši župniji že poln. Tudi vsi romarji, ki ste se prijavili za drugi avtobus, boste šli na romanje, ker bomo avtobus polnili skupaj s sosednjima župnijama.

V soboto, 19. oktobra 2019, bo slovensko-hrvaško srečanje vernih katoličanov. Srečanje bo v rojstnem kraju bl. Alojzija Stepinca, to je v Krašiću na Hrvaškem. Avtobus bo šel tudi iz Novega mesta. Cena prevoza je 10 €. Prijave že sprejemamo.

V soboto, 19. oktobra 2019, ob 15.30 bo v župnijski cerkvi svete Ane v Dolenjskih Toplicah revija župnijskih pevskih zborov iz novomeške dekanije. Lepo vabljeni.

Krščevanje v naši župniji bo v nedeljo, 20. oktobra 2019.
Priprava na krst bo v sredo, 16. oktobra 2019, ob 19 h v dvorani Baragovega zavoda v Šmihelu.

Srečanje za letošnje zakonske jubilante bo v nedeljo, 27. oktobra 2019, pri sveti maši ob 10.30.
Vsi, ki obhajate 5-, 10-, 15-, 20- itd. letnico skupnega zakonskega življenja, vabljeni, da se prijavite, da se bomo pri sveti maši Bogu zahvalili za vsa ta leta skupnega življenja.
Povabljeni tudi tisti zakonci, ki sedaj živijo v drugih župnijah, pa so se poročili v Šmihelu. Prosimo sorodnike le-teh, da jim posredujete naše vabilo.

Vzamete lahko že liste za molitve za rajne v mesecu novembru. Seznam molitev bo objavljen v prihodnjih tiskanih oznanilih, zato liste oddajte do srede, 16. oktobra 2019, v nabiralnik pri glavnem izhodu iz župnijske cerkve ali v zakristiji.

Bralci Božje besede
6. 10. 2019

9 h: Frančiška Pavlin in Lojze Bojanc
10.30: Tinka Cvetkovič in Anamarija Brudar
13. 10. 2019
9 h: Daša Uhan in Iztok Kavšek
10.30: Marija Plut in Terezija Balkovec
20. 10. 2019
9 h: Monja Pust in Marija Kompan
10.30: Tadeja in Andrej Špes

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve:
5. 10.:
Škrjanče, Boričevo in Vorančeva ulica;
12. 10.: Šmihel in Smrečnikova ul.;
19. 10.: Volčičeva, Westrova in Cesarjeva ulica.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu oktobru čistijo in krasijo verniki iz Birčne vasi.