Nedeljsko popoldne pri Mariji na Zaplazu

Novembrski popoldnevi so malo krajši, vendar še vedno lahko prijetni za druženje v naravi. Prvošolčki z družinami smo se v nedeljo, 23. novembra odpravili na Zaplaz. Najprej smo se ustavili ob Marijinem studencu in si s čisto vodo umili oči. V jesenskem gozdu pa nas je razveselilo zeleno božje drevce ali bodika, našli smo še božičnice z rdečimi jagodami in zapuščeno jazbino. Po zanimivi krožni učni poti se je prilegel topel čaj s sladkimi prigrizki pred cerkvijo.

Naše mini romanje smo sklenili s sveto mašo, kjer nas je lepo pozdravil g. Janez Gril. Občudovali smo Grozdetovo kapelo in oba Marijina oltarja. Pred cerkvijo smo še malo poklepetali, se poslovili in se dogovorili, da kmalu spet kam poromamo skupaj.

Tadeja Špes