Avtor: župnik Objavljeno: 28. 09. 2020

V torek, 29. septembra 2020, bomo obhajali god našega župnijskega zavetnika svetega nadangela Mihaela. Ta dan bomo imeli celodnevno češčenje Najsvetejšega v župnijski cerkvi. Za spodbudo, ob kateri uri pridete, naj vam pomaga seznam ulic in vasi:
10 h–11 h: Stranska vas in okolica,
11 h–12 h: dekanijski duhovniki,
12 h–13 h: Šmihel in ulice v okolici,
13 h–14 h: Irča vas in Brod,
14 h–15 h: Drska, Ulica Slavka Gruma in Šegova ulica,
15 h–16 h: Srebrniče, Gorenje Mraševo, Vrh, Mali Podljuben, Veliki Podljuben, Petane,
16 h–17 h: Košenice, Jedinščica, Regrča vas, Škrjanče in Boričevo.
Seveda pa ste v cerkvi dobrodošli ob katerikoli uri dneva. Vabim vas, da si vzamete vsaj 5 minut v celem dnevu in pridete pozdravit Jezusa. Izrekli mu boste svoje prošnje, molitve in zahvale. Jezus vas bo poslušal. Prepričan sem, da vas bo tudi uslišal na način, kakršen bo najboljši za vas.
Zaključek češčenja pa bomo imeli ob 17.30, ko bodo najprej pete litanije Srca Jezusovega in nato sveta maša. Med nami bo župnik iz frančiškanske župnije p. Krizostom Komar.

Bolne in ostarele bomo obiskovali na domu v petek, 2. oktobra 2020.
Če bi še kdo želel prejeti zakramente na domu, ker ne more v cerkev, naj to sporoči v župnišče.

V nedeljo, 4. oktobra 2020, ob 10.30 bomo obhajali zlato mašo našega rojaka g. Marka Burgerja. Ob tem visokem jubileju mu iskreno čestitamo in mu želimo še veliko Božjega varstva in blagoslova pri njegovem delu. Vsem nam pa je to praznovanje lahko spodbuda, da bomo še več molili za nove duhovne poklice in da bi Bog poklical še koga iz naše župnije.

Srečanje za starše letošnjih prvoobhajancev in birmancev bo v sredo, 7. oktobra 2020, po večerni sveti maši ob 18.30 v župnijski cerkvi.

Mladi, srednješolci in študentje lepo vabljeni na mladinska srečanja, ki bodo ob petkih ob 20 h v kaplaniji. Prvo srečanje bo 9. oktobra 2020 ob 20 h. Lepo vabljeni.

Pred nami je mesec oktober, ki je posvečen molitvi rožnega venca. Opažam, da mnogi otroci ne poznajo več rožnega venca in ga tudi ne znajo moliti. Starši, vabim vas, da v mesecu oktobru doma skupaj z otroki zmolite vsaj kakšno desetko rožnega venca in jim tudi vi na ta način dajete zgled molitve in zaupanja v Božjo pomoč.

Srečanje zakonskih jubilantov bomo letos obhajali v nedeljo, 18. oktobra 2020, po sveti maši ob 10.30. Zaradi omejitev pogostitve po sveti maši ne bomo imeli. Vseeno pa se bomo Bogu zahvalili za dar ljubezni in zvestobe. Prijave jubilantov že sprejemamo.

S ponedeljkom, 28. septembra 2020, se bodo večerne svete maše začele ob 18 h.

Od prve nedelje v oktobru naprej bodo na voljo listi za molitve za rajne v mesecu novembru. Seznam molitev bo objavljen v prihodnjih tiskanih oznanilih, zato liste oddajte do nedelje, 25. oktobra 2020, v nabiralnik pri glavnem izhodu iz župnijske cerkve ali v zakristiji.

Redno krščevanje v bo v nedeljo, 25. oktobra 2020.
Priprava na krst bo 21. oktobra 2020 ob 19 h v Šmihelu v Baragovem zavodu.

Oddane svete maše:
+ Janez Šušteršič (dar. sestra Alojzija, 4 x); + Branko Čretnik (dar. sosedje, 8 x).
Svete maše, ki so bile darovane ob pogrebu in niso zapisane med oddanimi svetimi mašami, bodo opravljene v naši župniji in bodo zapisane v razporedu svetih maš, ko bodo prišle na vrsto.

Bralci božje besede:
4. 10. 2020

7 h: Sonja Muhič in Mihael Blatnik
9 h: Fani Pavlin in Lojze Bojanc
10.30: Primož Hrovat in Anka Klemenčič
11. 10. 2020
7 h: Nataša Hrovat in Dominik Hrovat
9 h: Daša Uhan in Iztok Kavšek
10.30: Bernarda in marko Hrovat
18. 10. 2020
7 h: Jožica Kapš in Mihael Blatnik
9 h: Marta Šuštarič in Ivanka Železnik
10.30: Erika Lozar in Irena Brudar
25. 10. 2020
9 h: Monja Pust in Marija Kompan
10.30: Zorka Hrovat in katja Lozar
1. 11. 2020
7 h: Sonja Muhič in Mihael Blatnik
9 h: Klavdija Kavšek in Janez Jerič
10.30: Tinka Cvetković in Anamarija Brudar

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve:
10. 10.:
Volčičeva, Westrova in Cesarjeva ulica;
17. 10.: Šukljetova, Finžgarjeva in Bajčeva ulica;
24. 10.: Drska;
31. 10.: Šegova ulica, hišne št. 1 - 11;
7. 11.: Šegova ulica, hišne št. 12 - 121.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu oktobru čistijo in krasijo verniki iz Dolenjih Lakovnic, v mesecu novembu pa iz Gorenjih Lakovnic.

Katehumenat, priprava odraslih na zakramente, se bo pri frančiškanih v Novem mestu začela v nedeljo, 4. oktobra 2020, ob 20 h. Tisti odrasli, ki še niste prejeli zakramentov krsta, obhajila ali birme, pa bi to želeli, vabljeni, da se prijavite. Informacije pri p. Krizostomu: 07 338 14 74.

Tudi letos se je mogoče vpisati v Katehetsko-pastoralno šolo, ki poteka v Baragovem zavodu v Šmihelu. Ni namenjena samo tistim, ki imajo željo poučevati verouk, ampak vsem, ki želijo poglobiti in utrditi svojo vero in še bolj spoznati krščanski nauk. Več informacij dobite pri mag. s. Damjani Tramte: 031 262 266.

Škofijska Karitas Novo mesto je v Baragovem zavodu pridobila res lepe prostore, ki jih želijo čim bolj približati predvsem starejšim ljudem, ki imajo željo po večji socializaciji, izobraževanju in preprostemu druženju. »Dnevna soba«, kakor so jo poimenovali, je prostor, ki res želi zaživeti kot dnevna soba, ki jo poznamo skoraj v vsaki hiši ali stanovanju. Trenutno program obsega tri delavnice: Ponedeljek za dober začetek, Dopoldne z Marjanom in Veseli petek. Program, ki ga ponuja škofijska Karitas, nam bodo predstavili eno nedeljo v oktobru pri svetih mašah.