Župnijsko žegnanje

V nedeljo, 27. septembra 2020, smo v naši župniji praznovali. Pri vseh treh mašah smo se Svetemu nadangelu Mihaelu zahvalili za varstvo. Šmihelsko župnijsko žegnanje smo prejšnja leta po sveti maši nadaljevali s kosilom in tombolo, letos pa smo se zadržali pred cerkvijo v klepetu in v spominih na prejšnje pastoralno leto, ki smo si jih skupaj ogledovali v knjižici To smo mi - On, jaz in ti.

Pri polenajsti maši so sodelovali veroučenci in naredili lep uvod v novo katehetsko leto, g župnik pa nas je nagovoril in gradil na Slomškovih besedah: Sloga jači, nesloga tlači. Stopimo skupaj naprej in se povežimo najprej v družini s podporo veroučencem in vsem članom. Kot župnija in župljani pa smo povabljeni k povezovanju v molitvi posebej v torek na sam god našega zavetnika pri celodnevnemu češčenju. G. župnik nam je razdelil lepe podobice z našo monštranco z Najsvetejšim z vabilom: Pet minut za Jezusa. Pridimo v torek na pogovor z Jezusom, kadarkoli je mogoče, zvečer pa na skupni sklep ob 17.30.

Andrej Špes