Avtor: župnik Objavljeno: 17. 12. 2021

Čiščenje župnijske cerkve

Župnija smo ljudje. Kaj ti pomeni župnija, se pokaže v najbolj osnovnih stvareh. Ni potrebno začeti z nikakršnimi visokoletečimi cilji in načrti. Začeti je potrebno pri tem, da se bomo v cerkvi najprej dobro počutili kot ljudje, potem pa bomo lahko pobožno molili in doživeli visoko duhovno povezanost z Bogom. Na različne načine se lahko vključimo v življenje župnije.

Že nekaj časa razmišljam, kako urediti čiščenje in krašenje naše župnijske cerkve, da to ne bodo delali le redki in vedno isti. Večkrat mi je bilo težko, ko so prihajale čistit cerkev le starejše gospe, ki so to delale že zelo težko. Zato sem se odločil, da bom odslej osebno vabil, predvsem mlajše. Če prideta dve družini, je dela za dobro uro. Več se vas bo javilo, manjkrat boste prišli na vrsto. Spodaj je razpredelnica, kamor se lahko vpišete in povabljeni, da povabite še ostale vaše prijatelje, znance, sorodnike, sosede...