Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 17. 05. 2015

Prvo sveto obhajilo
- V letošnjem pastoralnem letu se je na prejem prvega svetega obhajila pripravljalo 25 otrok iz tretjega razreda. To slovesnost bomo obhajali v nedeljo, 24. maja 2015, pri sveti maši ob 10.30.
- Tridnevnica kot duhovna priprava na ta praznik bo 20., 21. in 22. maja 2015 pri večernih svetih mašah. Posebej je namenjena prvoobhajancem, njihovim staršem in družinam, povabljeni pa tudi vsi župljani, da jih podprete z molitvijo.
- V sredo, 20. maja 2015, se zberemo že ob 17.45, ko bomo imeli najprej pripravo in nato prvo sveto spoved.
- V četrtek, 21. maja 2015, bomo imeli po sveti maši vaje za nedeljsko slovesnost.
- V petek, 22. maja 2015, pa bomo po sveti maši razdelili prvoobhajilne obleke.
Hvala vsem tistim faranom, ki ste in še boste molili za prvoobhajance. Posebej Bog plačaj vsem tistim, ki ste si ob predstavitvi prvoobhajancev izbrali enega prvoobhajanca in ga celo leto spremljali z molitvijo.

Šmarnična pobožnost v naši župniji lepo poteka na treh krajih. Z njo vsak dan častimo Nebeško mater Marijo in se ji zahvaljujemo za vse uslišane prošnje, ki jih posreduje svojemu Sinu Jezusu. Vsi vabljeni, da vztrajamo cel mesec, kdor si še ni uspel vzeti vsaj nekaj časa za marijansko pobožnost, pa ima še vedno priložnost.
Kot vsako leto bomo tudi letos v začetku junija imeli romanje. V soboto, 6. junija 2015, bomo poromali na Bled in Blejski otok. Odhod avtobusa iz Šmihela bo ob 7.30 z dvorišča Baragovega zavoda. Otroci, ki ste redno hodili k šmarnicam ali ste manjkali do 10 x, boste imeli romanje brezplačno, ostali otroci plačate 10 €, odrasli pa 15 €.
Za romanje se lahko prijavi kdorkoli. Prijave že sprejemamo. Prijavite se najkasneje do 31. maja 2015.

Tako kot že vrsto let doslej bo tudi letos iz Novega mesta pešromanje na Zaplaz. Na pešpot iz Novega mesta na Zaplaz se bomo izpred stolnice na Kapitlju podali v noči iz 3. na 4. julij 2015. Štart je ob 2.00 zjutraj.
Iz Novega mesta do Zaplaza (32 km) je okoli osem ur normalne hoje, s postanki lahko tudi malo več. Romarska maša na Zaplazu bo ob 12. uri. Po maši in potrebnem oddihu bo okoli 13.30 za tiste, ki ne bodo imeli svojega prevoza domov,  poskrbljeno za avtobusni prevoz do Novega mesta.

Škofijska spravna slovesnost na Zaplazu
27. maja obhajamo god blaženega mučenca Alojzija Grozdeta. Ob njegovem prazniku je vsako leto na zadnjo soboto v maju, letos 30. maja, na Zaplazu posebna slovesnost. Letošnja bo imela spravni značaj. Blaženi Alojzij Grozde, prvi slovenski mučenec, je tudi priprošnjik za spravo v našem narodu. Slovesnost se bo začela ob 9. uri z molitveno uro, ki jo bodo oblikovali člani župnijskih pastoralnih svetov, po maši in po njej pa bodo sodelovali mladi. Sveta maša bo ob 10 h, po njej bo blagoslovitev spravnega betonskega križa, ki že stoji v neposredni bližini cerkve. Pod križem bo kamnita »posoda«, v katero bodo predstavniki mladih nasuli prgišče zemlje iz nekaterih krajev, kjer so pred 70 leti trpeli naši ljudje na eni ali drugi strani. Imena teh 28 simbolnih krajev trpljenja in smrti bodo napisana na kamnitem oboku okoli posode. V celoto jih bo povezoval napis Resnica in sočutje. Izza kamnitega oboda se bo dvigal križ, simbol trpljenja in smrti, po Kristusovi žrtvi pa tudi simbol odpuščanja, sprave in novega življenja.

Priprava na krščanski zakon bo potekala v Baragovem zavodu v Šmihelu od 22. do 24. maja ter od 29. do 31. maja 2015. Srečanja bodo v petek, soboto in nedeljo od 18 h do 20 h.

Letos bo oratorij v Šmihelu potekal od ponedeljka, 29. junija, do nedelje 5. julija 2015. V kratkem bodo na voljo že prijavnice.

Krsti v aprilu
Pika Gašper, Birčna vas;
Arnela Brezar, Ulica Slavka Gruma;
Viktorija Brezar, Ulica Slavka Gruma.
Iskrene čestitke novokrščencem, njihovim staršem in botrom.

Pogrebi v aprilu
Ljudmila Jakše, Ob Težki vodi,
rojena leta 1942; + 3. 4. 2015;
Franc Bukovac, Petane,
rojen leta 1956; + 3. 4. 2015;
Hedviga Hrovat, Ulica Mirana Jarca,
rojena leta 1932; + 17. 4. 2015;
Alojzija Jerman, Šegova ulica,
rojena leta 1942; + 19. 4. 2015;
Gospod, daj jim večni pokoj!

Hvaležni smo vam, ker soglašate, da svete maše darujemo tistim duhovnikom, ki niso na župnijah, ali na župnijah nimajo dovolj mašnih namenov za maševanje. Vsaka družina naj bi na leto naročila vsaj eno sveto mašo za pokojne svojce in prednike. Žalostno je, če nanje pozabimo.

Bralci božje besede
24. 5. 2015
7 h: Darja Petkovič in Marko Berkopec
9 h: Monja Pust in Sabina Vrabec
10.30: prvoobhajanci
31. 5. 2015
9 h: Marija Kompan in Marija Šuštarič
10.30: Erika Lozar in Irena Brudar
7. 6. 2015
7 h: Marta in Dominik Hrovat
9 h: Daša in Iztok Kavšek
10.30: Alan in Slavi Pavlič

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve
23. 5.: Šegova ul., hišne št. 1 - 11;
30. 5.: Šegova ul., hišne št. 12 - 121;
6. 6.: Ul. Slavka Gruma, hišne št. 1 - 10.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu juniju čistijo in krasijo verniki iz Rajnovšč.