Avtor: župnik Objavljeno: 16. 10. 2014

Napovednik in obvestila
Liste z molitvami za rajne oddajte do 26. oktobra 2014 v nabiralnik pri glavnem izhodu ali v zakristijo. Za vse vaše rajne, ki jih boste priporočili v molitveni spomin, bomo molili v mesecu novembru pri vseh delavniških svetih mašah. Vsak dan se bomo še posebej spomnili določenega števila rajnih, ki bodo imenovani. Vse dneve, posebej pa še tisti dan, ko bodo imenovani vaši rajni, ste vabljeni k sveti maši.

Cerkev naklanja v prvih osmih dneh novembra popolni odpustek za vsak obisk pokopališča in molitev za rajne. Prav tako ga je mogoče prejeti v vseh cerkvah in javnih kapelah 1. in 2. novembra ter na prejšnjo in naslednjo nedeljo, če smo bili pri spovedi in obhajilu, izpovemo vero ter molimo po namenu svetega očeta (npr. očenaš). Odpustek lahko darujemo tudi za duše v vicah.

Molitve in svete maše na pokopališčih:
Šmihel: 1. november 2014 ob 10.30 sv. maša v župnijski cerkvi, nato molitev na pokopališču.
Srebrniče: 1. november 2014 ob 14 h.
Stranska vas: 1. november 2012 ob 9 h in 2. novembra 2012 ob 9 h.

V mesecu oktobru bo krščevanje v nedeljo, 26. oktobra 2014, po polenajsti sveti maši. Priprava na krst bo v sredo, 22. oktobra 2014, ob 19 h v Šmarjeti.

Srečanje za starše birmancev in prvoobhajancev bo v sredo, 22. oktobra 2014, ob 18.30 v župnijski cerkvi. Staršem birmancev bo na srečaju predstavljen tudi način dela v birmanskih skupinah, ki jih bomo začeli v mesecu novembru.

Vabilo otrokom in mladini
Osnovnošolski otroci! V župniji je kar nekaj dejavnosti, h katerim ste lepo vabljeni.
Fantje, ki bi želeli postati ministranti, lepo vabljeni, da to sporočite župniku ali pa svojemu katehistu pri verouku.
Otroci do 8. razreda vabljeni k otroškemu zboru. Otroci boste vsaj enkrat mesečno peli pri nedeljski sveti maši.
Osnovnošolski otroci, ki radi berete, vabljeni k Slomškovemu bralnemu priznanju. Srečanje bo v torek, 4. november 2014, ob 17 h.
Veroukarji 9. razreda, srednješolci in študentje pa vabljeni k mladinskemu pevskemu zboru, ki se srečuje ob sobotah ob 10 h.
Srednješolci in študentje vabljeni na srečanja ob petkih ob 20 h v kaplanijo.

S 1. novembrom 2014 začenjamo sprejemati namene za svete maše za leto 2015.

26. 10. 2014
7 h: Darja Petkovič in Marko Berkopec
9 h: Klavdija Kavšek in Frančiška Pavlin
10.30: Zorka Hrovat in Marija Plut
2. 11. 2014
7 h: Marta in Dominik Hrovat
10.30: Urška Klemenčič in Anamarija Brudar

Za čiščenje in krašenje župnijske cerkve poskrbijo verniki:
25. 10.: Irča vas;
pred 1. 11.: Brod in Šalijeva ulica.

Cerkev v Stranski vasi v novembru čistijo in krasijo verniki iz Dol. Lakovnic.