Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 13. 09. 2015

V nedeljo, 27. septembra 2015, bomo v naši župniji obhajali župnijsko žegnanje ob godu našega župnijskega zavetnika svetega nadangela Mihaela. Sveti maši bosta ob 7 h in ob 10 h v župnijski cerkvi. Povabljeni, da pridete k sveti maši, da se bomo Bogu zahvalili za vse, kar od njega prejemamo na priprošnjo svetega nadangela Mihaela.
Po deseti sveti maši pa bomo imeli skupno praznovanje Župnijskega dne. Ob lepem vremenu bo praznovanje na dvorišču pred župniščem, v primeru dežja pa v športni dvorani Osnovne šole Šmihel.
Prosimo za pomoč pri pripravi in tudi pri pospravljanju.
Gospodinje prosimo za pecivo, vinogradnike pa za pijačo za praznovanje. Oboje prinesite v župnišče v soboto, 26. septembra 2015, do 10 h.
Kot vsako leto do sedaj bomo imeli tombolo. Dobitke že sprejemamo in jih lahko prinesete v župnišče ali v zakristijo najkasneje do sobote, 26. septembra 2015, do 10 h.

Na praznik svetega Mihaela, 29. septembra 2015, bo v naši župniji celodnevno češčenje Rešnjega telesa. Ob 9 h bo sveta maša, po njej pa izpostavljeno Najsvetejše v češčenje. K molitvi vabljeni ves dan, če lahko, pridite ob uri, ko je na vrsti vaša ulica oz. vas, če ne, pa takrat, ko morete. Vsaj nekaj časa si vzemite za molitev pri Jezusu.
Razpored češčenja:
10 h - 11 h: Stranska vas in okolica,
11 h - 12 h: dekanijski duhovniki,
12 h - 13 h: Šmihel in ulice v okolici,
13 h - 14 h: Irča vas in Brod,
14 h - 15 h: Drska, Ulica Slavka Gruma in Šegova ulica,
15 h - 16 h: Srebrniče, Gorenje Mraševo, Vrh, Mali Podljuben, Veliki Podljuben, Petane.
16 h - 17 h: Košenice, Jedinščica, Regrča vas, Škrjanče in Boričevo,
Ob 18.30 bo slovesen zaključek češčenja s petimi litanijami Srca Jezusovega in nato sveta maša.

Letošnje mestno romanje na Brezje bo v nedeljo, 18. oktobra 2015. Odhod iz Šmihela bo ob 13 h. 15 minut prej bo avtobus pobiral romarje po vaseh kakor običajno. Poromajmo skupaj k Mariji Pomagaj na Brezje. Prijave že sprejemamo.

Srečanje zakonskih jubilantov bo v nedeljo, 18. oktobra 2015, pri sveti maši ob 10.30. Vsi, ki obhajate 5-, 10-, 15-, 20- itd. letnico skupnega zakonskega življenja, vabljeni, da se prijavite, da se bomo pri sveti maši Bogu zahvalili za vsa ta leta skupnega življenja.
Povabljeni tudi tisti zakonci, ki sedaj živijo v drugih župnijah, pa so se poročili v Šmihelu. Prosimo sorodnike le-teh, da jim posredujete naše vabilo.

Vabilo k pevskim zborom
Starejši mešani pevski zbor poje večinoma v nedeljo ob 9 h, vaje pa imajo ob sredah po večerni sveti maši. Veseli bodo vsakega novega pevca. Zbor vodi ga. Silva Zupančič.

Mešani  pevski zbor sv. Mihaela združuje pevce od srednješolskih let dalje. Želijo prepevati Bogu v čast in sebi v veselje, vsem prisotnim pa prispevati k lepšemu doživljanju bogoslužja. Pojejo pri nedeljskih sv. mašah ob 10.30.
Zbor vodi g. Milan Brudar. Pevske vaje imajo v kaplaniji ob petkih ob 18.30, ob nedeljah pa imajo še krajšo vajo ob 10. uri.

Mladinski pevski zbor pa bo imel vaje ob sobotah ob 10.30. Prvo srečanje bo v soboto, 10. okotobra 2015. Mladi vabljeni k pevskemu zboru, ki ga vodi Urška Klemenčič.

Otroci, ki radi pojete, lepo vabljeni, da se pridružite otroškemu pevskemu zboru. Pevske vaje bodo ob sobotah ob 9.30. Prve vaje bodo v soboto, 3. oktobra 2015. Zbor bosta vodili Eva Plut in Anamarija Brudar.
Pevci vseh pevskih zborov bodo veseli, če se jim boste pridružili.

Krsti v avgustu:
Tijan Miklič, Stranska vas;
Sara Žurga, Ul. Slavka Gruma;
Nermin Brezar, Šegova ulica;
Lukas Bogataj, Pot v Gaj.
Iskrene čestitke novokrščencem, njihovim staršem in botrom.

Pogrebi v avgustu:
Terezija Lajkovič, Ul. Slavka Gruma,
rojena leta 1935, + 10. 8. 2015;
Vinko Novak, Lebanova ulica,
rojen leta 1925; + 14. 8. 2015;
Cveto Zupančič, Krallova ulica,
rojen leta 1939; + 26. 8. 2015.
Gospod, daj jim večni pokoj!

Bralci božje besede:
20. 9. 2015
7 h: Darja Petkovič in Marko Berkopec
10.30: Slavi in Alan Pavlič
27. 9. 2015
7 h: Marta in Dominik Hrovat
10 h: Klavdija Kavšek in Frančiška Pavlin
4. 10. 2015
7 h: Stanka Kotnik in Marko Berkopec
9 h: Monja Pust in Sabina Vrabec

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve:
19. 9.: Šmihel in Smrečnikova ulica;
26. 9. (samo čiščenje): Volčičeva, Westrova in Cesarjeva ulica;
3. 10.: Šukletova, Finžgarjeva in Bajčeva ulica.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu septembru čistijo in krasijo verniki iz Gorenjih Lakovnic.