Avtor: župnik Objavljeno: 3. 10. 2015

Začeli smo mesec oktober, ki je posvečen molitvi rožnega venca. Povabljeni, da tudi po družinah doma zmolite vsaj kakšno desetko rožnega venca tudi skupaj z otroki. Prav je, da tudi otroci spoznajo to molitev, s katero so se naši predniki tako radi zatekali pod Marijino in Jezusovo varstvo.

Odrasli, ki še niste prejeli zakramentov (krst, obhajilo, birmo), pa bi jih želeli, se pri frančiškanih v Novem mestu začenja katehumenat - priprava odraslih na zakramente. Prvo srečanje bo v nedeljo, 4. oktobra 2015, ob 20 h. Informacije pri p. Petru Vrabcu na tel.: 031 792 922.

Redna seja Župnijskega pastoralnega sveta bo v ponedeljek, 5. oktobra 2015, po večerni sveti maši. Člani vabljeni že k sveti maši.

S ponedeljkom, 5. oktobra 2015, prestavljamo uro večernih svetih maš na 18. uro, na podružnici pa na 17. uro. Ure jutranjih svetih maš ob torkih pa so zaradi verouka prestavljene na 7.30.

V petek, 9. oktobra 2015, ob 19.30 bo v Baragovem zavodu ogled polurnega filma o Božjem služabniku Janezu Frančišku Gnidovcu. Lepo vabljeni!

Srečanje za starše letošnjih prvoobhajancev in birmancev bo v sredo, 14. oktobra 2015, ob 18.30 v župnijski cerkvi.

V nedeljo, 11. oktobra 2015, bo v stolnici na Kapitlju sveta maša ob 150-letnici rojstva slovenskega skladatelja in orglarja Ignacija Hladnika. Pri sveti maši bodo sodelovali mešani pevski zbori iz novomeških župnij, tudi MePZ sv. Mihaela iz naše župnije. Med znanimi pesmimi, ki jih je uglasbil, sta tudi Usmiljeni Jezus in Marija skoz’ življenje. Lepo vabljeni!

Letošnji Svetopisemski »mini« maraton bo potekal v Baragovem zavodu v Šmihelu v kapeli v prvem nadstropju. Povabljeni, da se pridružite branju Svetega pisma od ponedeljka, 12. oktobra, do srede, 14. oktobra 2015, od 17 h do 20 h.

Škofija Novo mesto v letu praznovanja 10-letnice svoje ustanovitve pripravlja škofijsko srečanje družin. Srečanje bo potekalo v soboto, 17. oktobra 2015, od 8 h do 16 h v Centru biotehnike in turizma na Sevnem pri Novem mestu. Srečanje je zasnovano kot celodnevno dogajanje za odrasle, otroke in mladostnike. Staršem bodo spregovorili psiholog p. mag. Silvo Šinkovec, voditelja gibanja Družina in življenje Dani in Vilma Siter, mladim bosta o teologiji telesa govorila zakonca Polonca in Tomaž Sokol, za otroke pa bo pripravljenih 10 zanimivih delavnic. Več informacij dobite na župnijski spletni strani.

Letošnje mestno romanje na Brezje bo v nedeljo, 18. oktobra 2015. Odhod iz Šmihela bo ob 13 h. 15 minut prej bo avtobus pobiral romarje po vaseh kakor običajno. Poromajmo skupaj k Mariji Pomagaj na Brezje. Prijave že sprejemamo.

Srečanje zakonskih jubilantov bo v nedeljo, 18. oktobra 2015, pri sveti maši ob 10.30. Vsi, ki obhajate 5-, 10-, 15-, 20- itd. letnico skupnega zakonskega življenja, vabljeni, da se prijavite, da se bomo pri sveti maši Bogu zahvalili za vsa ta leta skupnega življenja.
Povabljeni tudi tisti zakonci, ki sedaj živijo v drugih župnijah, pa so se poročili v Šmihelu. Prosimo sorodnike le-teh, da jim posredujete naše vabilo.

Krščevanje v mesecu oktobru bo v nedeljo, 25. oktobra 2015, po polenajsti sveti maši. Priprava na krst bo v sredo, 21. oktobra 2015, ob 19 h v Šmarjeti.

V cerkvi lahko že vzamete liste za molitve za rajne v mesecu novembru. Izpolnjene liste vrnite čim prej, najpozneje do nedelje, 18. oktobra 2015, v nabiralnik pri glavnem izhodu iz župnijske cerkve ali v zakristiji. Seznam bo priložen naslednjim oznanilom.

V letošnjem pastoralnem letu bomo iz naše župnije romali v Lurd v Francijo. Odhod bo v ponedeljek, 25. aprila 2016. Več podrobnosti o romanju pa boste izvedeli v prihodnjih oznanilih.

Vsi, ki želijo poglobiti svoje poznavanje vere, ki želijo na župnijah poučevati verouk, vabljeni v Katehetsko pastoralno šolo v Šmihelu. Predavanja bodo potekala ob četrtkih od 16 do do 19.15. Začetek predavanj 8. oktobra 2015. Predavanj se lahko udeležijo vsi, ki jih določena vsebina zanima, čeprav niso redno vpisani. 8., 15. in 22. oktobra bo predavanje mag. Igorja Luzarja z naslovom Nauk o Cerkvi in ekumenizem.

Krsti v septembru
Rebeka Cekuta Skvarča, Volčičeva;
Ajda Brina Janežič, Irča vas.
Iskrene čestitke novokrščenkama, njunim staršem in botrom.

Bralci božje besede
11. 10. 2015
9 h: Marija Kompan in Marta Šuštarič
10.30: Zorka Hrovat in Klara Brudar
18. 10. 2015
7 h: Darja Petkovič in Marko Berkopec
9 h: Daša in Iztok Kavšek
10.30: Urška Klemenčič in Anamarija Brudar
25. 10. 2015
9 h: Tadeja in Miran Kolenc
10.30: Alenka Erpič in Barbara Priselac

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve
10. 10.: Drska;
17. 10.: Šegova ulica, hišne št. 1 - 11;
24. 10.: Šegova ulica, hišne št. 12 - 121.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu oktobru čistijo in krasijo verniki iz Dolenjih Lakovnic.