Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 21. 08. 2016

Veroučencem v novo šolsko leto
Vsako leto nam Bog nakloni 365 enako dolgih dni. No, letos smo dobili še dodatnega, pa vendar se nam počitniške ure velikokrat  zdijo prekratke. Brezskrbne minute, ki jih lahko delimo z družino in prijatelji, nas obogatijo in nam dajejo zagon in toplino za delo vnaprej. Ni pomembno, če smo jih preživeli doma, ob morju, mogoče v hribih … Pomembno je, da smo občutili, da je na vsakem koraku z nami Bog s svojo mogočno in prijazno roko. Lepo je, če smo v naravi za trenutek zagledali božji odsev in lepo je, če smo s prijateljem podelili lepo misel preko socialnih omrežij, lepo je, če nam je v miru uspelo prebrati knjigo in lepo je, če smo pospravili kot v sobi, ki je vse leto tako motil starše.
Otroci, želim vam, da poletite na krilih znanja skozi prihajajoče šolsko leto. Učenje naj nikomur ne predstavlja teže: vsi predmeti v šoli so pomembni, vse vaše popoldanske aktivnosti so pomembne in verouk je pomemben. Vedno pa moramo vsi, mi odrasli in vi otroci, na prvo mesto postaviti Boga.  Pri tem vam bomo pri verouku v največjo oporo duhovnika, katehisti in katehistinje, doma pa vaši starši. Najlepše pa bo, če bomo vsak teden šolskega leta začeli v nedeljo pri sveti maši.

katehist Andrej

Novo veroučno leto
Z mesecem septembrom se marsikaj začne na novo. Nekateri otroci vstopijo v popolnoma novo okolje, ko začnejo z obiskovanjem šole in verouka, večina učencev pa se povrne v razrede in nadaljujejo tam, kjer so junija končali.
Vpis k verouku bo tudi letos za veroučence vseh razredov in bo potekal v kaplaniji od ponedeljka do srede, od 12. do 14. septembra 2016, od 16 h do 18 h.
K vpisu naj skupaj z otrokom pride vsaj eden od staršev. S seboj prinesite podpisano spričevalo.
Starši, ki otroke vpisujete v 1., 3. ali 9. razred, predložite Družinsko knjižico ali krstni list (če otrok ni krščen v župniji verouka). Za otroka, ki ga vpisujete v prvi razred, pa izpolnite še družinsko prijavnico, ki jo najdete na spletni strani Župnije Novo mesto - Šmihel.
Ob vpisu boste dobili veroučne potrebščine. Priporočamo se za vaš prispevek za ogrevanje veroučnih prostorov in za uporabo katehetskih pripomočkov, ki jih bomo uporabljali  v veroučnem letu.
Tretjemu in vsem naslednjim otrokom v isti družini, ki obiskujejo osnovnošolski verouk, vse, kar potrebujejo za verouk, podarimo.
Več o verouku si preberite v katehetskem pismu.

Škofijsko romanje bolnikov, invalidov in starejših iz novomeške škofije na Zaplaz bo v soboto, 27. avgusta 2016. Ob 10 h bo molitev rožnega venca v cerkvi, ob 10.30 pa sveta maša, ki jo bo daroval novomeški škof Andrej Glavan. Pred sveto mašo in med njo bo priložnost za sveto spoved, bolniki, invalidi in starejši pa bodo med sveto mašo lahko prejeli tudi zakrament bolniškega maziljenja.

Molitveno bdenje za nove duhovne poklice bo po župnijah v naši škofiji iz petka, 2. septembra 2016, na soboto, 3. septembra 2016. V naši župniji se bomo zbrali v soboto ob 7 h pri sveti maši, po njej pa bomo do 8 h še molili pred Najsvetejšim. Lepo vabljeni.

Škofijski molitveni dan za nove duhovne poklice bo v soboto, 10. septembra 2016, na Zaplazu. Molitvena ura se bo pričela ob 9 h. Ob 10 h bo sveta maša, ki jo bo daroval novomeški škof Andrej Glavan.

Seja Župnijskega pastoralnega sveta bo v ponedeljek, 5. septembra 2016, ob 19.45. Člani lepo vabljeni že k večerni sveti maši.

Srečanje za bolne, ostarele in invalidne iz naše župnije, ki ga pripravljajo sodelavci Župnijske Karitas, bo v soboto, 24. septembra 2016. Ob 15 h bo najprej sveta maša, med katero boste lahko prejeli tudi zakrament bolniškega maziljenja, po njej pa skupno druženje.

Krščevanje v naši župniji bo v nedeljo, 28. avgusta 2016, med sveto mašo, v nedeljo, 25. septembra 2016, pa po sveti maši.
Priprava na krst bo 17. avgusta 2016 ob 20 h v Šmarjeti in 21. septembra 2016 ob 20 h v Šmihelu.

Krsti v naši župniji: maj - julij
Lan Brezar Šabič, Pot v Gaj;
Nika in Tijan Blažič, Poganška ul.;
Lori Per, Krallova;
Kaja Zupančič, Pot v Gaj;
Pamela, Alma in Natalija Zupančič, Pot v Gaj;
Alex Pirc, Pot v Gaj;
Katarina Zorko, Veliki Podljuben;
Jan Kobe, Stranska vas.
Iskrene čestitke novokrščencem, njihovim staršem in botrom.

Pogrebi v naši župniji: maj - julij
Angela Kralj, Ul. Mirana Jarca,
rojena leta 1930; + 4. 5. 2016;
Alojz Gačnik, Boričevo,
rojen leta 1933; + 8. 6. 2016;
Slavka Jankovič, Cesarjeva ulica,
rojena leta 1937; + 15. 6. 2016;
Drago Primc, Brod,
rojen leta 1950; + 26. 6. 2016;
Jože Bobič, Šegova ulica,
rojen leta 1953; + 30. 6. 2016;
Jelka Radakovič, Novo mesto,
rojena leta 1926; + 21. 7. 2016.
Gospod, daj jim večni pokoj!

28. 8. 2016
9 h: Daša in Iztok Kavšek
10.30: Erika Lozar in Irena Brudar
4. 9. 2016
10.30: Tadeja in Andrej Špes
11. 9. 2016
7 h: Darja Perkovič in Marko Berkopec
9 h: Marija Kompan in Monja Pust
10.30: Slavi in Alan Pavlič

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve:
27. 8.: Šgova ulica, hišne št. 12 - 121;
3. 9.: Ul. Slavka Gruma, hišne št. 1 - 10;
10. 9.: Ul. Slavka Gruma, hišne št. 11 - 40.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu septembru čistijo in krasijo verniki z Dolenjih Lakovnic.