Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 5. 02. 2017

Cel mesec december so bili veroukarji povabljeni k opravljanju adventne akcije. Namen je osebna duhovna rast in opravljanje dobrih del soljudem v okolici in tudi pomoč vrstnikom v revnih deželah. Upamo, da ste doživeli veliko duhovne obogatitve ob prebiranju zgodb iz adventnega koledarja in da so vas dobra dela povezala z vašimi bližnjimi.
Hvala tudi vsem, ki ste darovali za otroke v misijonskih deželah. Od 290 veroukarjev je darove oddalo 38 otrok, zbrali pa so 449,03 €. Bog naj vam poplača vašo dobroto. Darove smo že oddali na Misijonsko središče Slovenije, ki jih bo preko slovenskih misijonarjev posredovalo otrokom, ki to potrebujejo.

Krščevanje v mesecu februarju bo v nedeljo, 26. februarja 2017 po   polenajsti sveti maši.
Priprava na krst bo 15. februarja 2017 ob 19 h v Šmarjeti.

V ponedeljek, 6. februarja 2017, ob 18.40 bo redna seja Župnijskega pastoralnega sveta. Člani vabljeni že k večerni sveti maši.

Vabljeni na postno romanje v soboto, 25. marca 2017 skupaj z stolno in frančiškansko župnijo. Poromali bomo na Avstrijsko Koroško in si ogledali znamenite postne prte s katerimi v neka-terih cerkvah zakrijejo glavni oltar. Cena romanja bo 49 € na osebo in vključuje avtobusni prevoz, kosilo, cestnine in vstopnine. Prijave že sprejemamo. Več podrobnosti bo objavljenih v prihodnjih Oznanilih.

Za romanje novomeških župnij v Lurd in Padovo se trenutno polni drugi avtobus. Vabljeni, da se pridružite in poromate z nami. Romanje bo od 27. aprila 2017 do 1. maja 2017. Cena romanja je 380 €. Podroben program dobite na spletni strani: www.zupnija-nm-smihel.si ali v župnišču.

Darovi za obnovo oltarja v župnijski cerkvi:
Neimenovani: 960 €, 200 € (2 x), 100 €, 50 €.
Bog poplačaj!

Sestre usmiljenke, pri katerih sta tudi dve naši faranki, s. Anka Burger in s. Marta Rauh, so darovale dar za našo župnijo za poplačilo dolga, ki ga imamo od statične obnove župnijske cerkve. Zahvala sestram usmiljenkam in naj jim Bog povrne njihovo dobroto z duhovnimi darovi in blagoslovom pri njihovem delu.

Pred nekaj meseci je vodstvo novomeške bolnišnice dodelilo  novi prostor za bolnišnično kapelo v prenovljenem delu. Takoj se je pokazalo, da dosedanja oprema ni primerna in da potrebuje prenovo. Arhitekt g. Matija Marinko je pripra-vil načrt, kmalu se bodo začela dela. Prenova pa zahteva tudi finančna sredstva. Povabljeni smo, da po svojih močeh pomagamo urediti novi bogoslužni prostor. V ta namen bomo imeli pri vseh svetih mašah nabirko v nedeljo, 12. fe-bruarja 2017. Bolniški duhovnik, p. Marko Novak, se vam v imenu gradbenega odbora in celotnega bolnišničnega občestva zahvaljuje. Bog poplačaj.

Za osnovnošolske otroke bomo tudi v letošnjem letu pripravili oratorij, da bodo otroci lahko kvalitetno preživeli počitniške dneve. Oratorij bo potekal od 26. junija do 2. julija 2017. Animatorji se bodo za te dneve začeli že kmalu srečevati na pripravah, da bodo pripravili kvaliteten in dober program.
Kdor bi od mladih želel sodelovati na oratoriju kot animator, lepo povabljen, da se prijavi. Več informacij dobite na http://oratorij-nm.rkc.si. Povabljeni tudi veroukarji 9. razreda.

Krsti v januarju:
Marc Korošec Levačić, Veliki Podljuben
Iskrene čestitke novokrščencu, njegovim staršem in botrom!

Pogrebi v januarju:
Peter Martinčič, Drska,
rojena leta 1938; + 2. 11. 2017,
Andrej Mohorič, Jedinščica,
rojen leta 1947; + 3. 1. 2017,
Jože Kastrevc, Šukljetova ulica,
rojen leta 1938; + 6. 1. 2017.
Gospod, daj jim večni pokoj!

12. 2. 2017

7 h: Darja Petkovič in Marko Berkopec
9 h: Tadeja in Miran Kolenc
10.30: Tadeja in Andrej Špes
19. 2. 2017
9 h: Daša in Iztok Kavšek
10.30: Erika Lozar in Irena Brudar
26. 2. 2017
10.30: Slavi in Alan Pavlič

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve:
21. 1.: Ul. Slavka Gruma, hišne št. 81 do 122;
28. 1.: Aškerčeva, Nahtigalova in Vidmarjeva ulica;
4. 2.: Regrča vas in Jedinščica.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu februarju čistijo in krasijo verniki Dolenjih Lakovnic.