Avtor: župnik Objavljeno: 24. 12. 2017

V petek, 29. decembra 2017, ob 18.30 bo v župnijski cerkvi božični koncert, ki ga organizira Krajevna skupnost Šmihel skupaj s Konservatorijem za glasbo iz Šmihela in župnijo Novo mesto - Šmihel. Nastopali bodo pevski zbori in glasbeniki iz Šmihela ter iz konservatorija in nam s pesmijo popestrili božične dneve. Na koncert vabljeni farani in vsi ljudje, ki radi poslušate lepe božične pesmi.

Veroukarji imajo veroučne počitnice. Z veroukom zopet pričnemo 8. januarja 2018. Kljub vsemu pa ne pozabite na sveto mašo in molitev.

Zahvalna sveta maša ob koncu leta bo na silvestrovo zvečer ob 23.15. S sveto mašo se bomo poslovili od minulega leta in prosili Božjega blagoslova v novem letu.

V petek, 5. januarja 2018, ob 18 h bo pri večerni sveti maši v župnijski cerkvi pel Mešani pevski zbor Revoz, po sveti maši pa bodo zapeli še nekaj božičnih pesmi.

V soboto, 6. januarja 2017, obhajamo praznik Gospodovega razglašenja. Sveta maša bo ob 18 h. Otroci prinesite s seboj nabiralnike od adventne akcije, ko ste zbirali darove za otroke v misijonskih deželah.
Po sveti maši bosta imela koncert Mladinski zbor iz naše župnije pod vodstvom Urške Klemenčič in Vokalna skupina Lapilli iz župnije Novo mesto - sv. Janez pod vodstvom Jerneja Fabijana. Lepo vabljeni.

Iskrena hvala vsem sodelujočim za pomoč ob praznovanju božičnih praznikov: sestram HMP iz Šmihela, Slavku Burgerju za spleten adventni venec, postavljavcem jaslic: v župnijski cerkvi mladini, v Stranski vasi družini Stanka in Andreje Bele, Jožetu Golobu s Potoka, ki je tudi letos podaril smrekice za župnijsko cerkev, pevcem. Za lepo božičnico: mladini v Šmihelu in gospe Andreji Bartolj Bele z veroukarji v Stranski vasi. Zborovodjem vseh zborov, ki ste sodelovali pri bogoslužju v župnijski cerkvi in v Stranski vasi, ministrantom, pritrkovalcem, bralcem in vsem, ki na kakršen koli način sodelujete pri bogoslužjih.
Iskreno se zahvaljujem vsem, ki ste se v teh prazničnih dneh domačih duhovnikov spomnili z voščilom ali kakšno konkretno pozornostjo.

Birmanci do 31. decembra 2017 oddajte  birmanske prijavnice.
Birmanski botri imajo v mesecu januarju prvo pripravo. Na voljo sta dve možnosti: 13. ali 20. januarja 2018 ob 10 h v dvorani Baragovega zavoda.
Birmanci bodo v soboto, 20. januarja 2018, od 9 h do 13 h imeli v kaplaniji v Šmihelu delavnico Teologija telesa.
V nedeljo, 28. januarja 2018, bodo pri sveti maši ob 10.30 starši birmancem izročili Sveto pismo.
Zakrament svete birme bo birmancem podelil novomeški škof msgr. Andrej Glavan v soboto, 21. aprila 2018, ob 10 h.

Redno krščevanje v letu 2018 bo vsako četrto nedeljo v mesecu, če ni določeno drugače. Krščevanje bo vedno po sveti maši, kdor pa bi želel imeti krst med sveto mašo, se bomo dogovorili posebej. Za krst se pridite dogovorit v župnišče, ob tem pa prinesite izpolnjeno družinsko prijavnico, ki jo najdete na župnijski spletni strani, rojstni list otroka in družinsko knjižico, če ste cerkveno poročeni.
Starši in botri se za prva dva otroka udeležijo dekanijske priprave na krst. Priprave se lahko udeležite že pred rojstvom otroka.
Julija in avgusta priprave ne bo, zato se priprave udeležite že prej.

Dekanijska priprava na krst:
21. februar 2018, Šmihel ob 19 h;
21. marec 2018, Šmarjeta ob 19 h;
18. april 2018, Šmihel ob 19 h;
16. maj 2018, Šmarjeta ob 19 h;
20. junij 2018, Šmihel ob 19 h;
19. september 2018, Šmarjeta ob 19 h;
17. oktober 2018, Šmihel ob 19 h;
21. november 2018, Šmarjeta ob 19 h;
12. december 2018, Šmihel ob 19 h.

Vabljeni na romanje mestnih župnij v San Giovanni Rotondo, Assisi, Bari in druga italijanska mesta od 27. do 30. aprila 2018. Prijave sprejemamo v župnišču, kjer dobite tudi vse dodatne informacije.

Darovi za obnovo stranskega oltarja:
Neimenovani 300 €.
Bog poplačaj!

31. 12. 2017

10.30: Tinka Cvetković in Anamarija Brudar
7. 1. 2018
9 h: Monja Pust in Marija Kompan
10.30: Marija Plut in Terezija Balkovec
14. 1. 2018
9 h: Marta Šuštarič in Ivanka Železnik
10.30: Erika Lozar in Irena Brudar

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve:
30. 12.: Ob Težki vodi;
6. 1.: Košenice;
13. 1.: Labanova ulica, Ulice Mirana Jarca, Šmihelska cesta in Krallova ulica.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu januarju čistijo in krasijo verniki iz Dolenjih Lakovnic.