Avtor: župnik Objavljeno: 18. 08. 2019

Vpis k verouku
Počitnice se bodo kmalu zaključile, ob tem pa že razmišljamo o novem šolskem in veroučnem letu.
Kakor vsako leto bomo tudi letos imeli v prvem tednu septembra vpis k verouku za vse razrede osnovne šole. Vpis bo od srede, 4. septembra 2019, do petka, 6. septembra 2019, od 16 h do 18 h v učilnicah v kaplaniji. K vpisu naj pride poleg veroučenca eden od staršev. S seboj prinesite podpisano veroučno spričevalo.
Za vse otroke, ki jih vpisujete k verouku prvič, izpolnite še družinsko prijavnico, ki jo najdete na spletni strani župnije Novo mesto – Šmihel, s seboj pa prinesite še družinsko knjižico ali krstni list otroka.
Tretji in vsi naslednji otroci v isti družini dobijo vse, kar potrebujejo za verouk, brezplačno.
Več o novem veroučnem letu si preberite v Katehetskem pismu, ki je priloženo Oznanilom.

Škofijsko romanje bolnikov, invalidov in starejših na Zaplaz bo v soboto, 31. avgusta 2019. Ob 9.30 bo molitev rožnega venca v cerkvi, ob 10 h bo sveta maša, ki jo bo daroval novomeški škof Andrej Glavan. Pred sveto mašo in med njo bo priložnost za sveto spoved. Bolniki, invalidi in starejši bodo med sveto mašo lahko prejeli zakrament bolniškega maziljenja. Lepo vabljeni!

Seja župnijskega pastoralnega sveta bo v ponedeljek, 2. septembra 2019, po večerni sveti maši. Člani lepo vabljeni že k večerni sveti maši.

Krščevanje v mesecu avgustu bo v nedeljo, 25. avgusta 2019 ob 10 h, v mesecu septembru  pa v nedeljo, 22. septembra 2019, po sveti maši.
Priprava na krst bo 18. septembra 2019 ob 19 h v Šmarjeti.

V mesecu septembru bomo bolnike in ostarele na domu obiskovali v petek, 6. septembra 2019. Če bi še kdo želel prejeti zakramente na domu, ker ne more v cerkev, naj to sporoči v župnišče.

Krsti v maju:
Brina Ban, Velike Brusnice;
Rok Zorko, Veliki Podljuben.

Krsti v juniju:
Tilka Plut, Vidmarjeva ulica;
Manca Perko Vovk, Dol. Maharovec;
Sara Zarabec, Jagodnik;
Benjamin Barborič, Vidmarjeva ul.;
Zala Jakša, Cesarjeva ulica;
Matteo Vidmar Marandai, Brod;
Tomas Jurjavčič, Cesarjeva ulica;
Lovro Kraševec, Češnjice;
Julija Jožef, Zbure.

Krsti v juliju:
Aneja Brulc, Šmihel;
Amra Brulc, Šmihel;
Lara Vidic, Šegova ulica.
Iskrene čestitke novokrščencem, njihovim staršem in botrom.

Pogrebi v maju:
Jožef Blažič, Brod;
Renata Plut, Vidmarjeva ulica;
Stanislava Strašek, Westrova ul.;
Martin Grahek, Ul. Mirana Jarca;
Vida Glavač, Lebanova ulica;
Amalija Cujnik; Ob Težki vodi.

Pogrebi v juniju:
Marjan Može, Dol. Lakovnice;
Jožefa Kren, Šmarješka cesta;
Viktor Kastelic, Srebrniče;
Isabell Pljaskovič Balažek, Cesarjeva ulica.

Pogrebi v juliju:
Vida Zupančič, Birčna vas;
Marjan Golobič, Birčna vas;
Vera Vonderbank, Nemčija.
Gospod, daj jim večni pokoj!

25. 8. 2019
7.00: Nataša Hrovat in Mihael Blatnik
9 h: Monja Pust in Marija Kompan
1. 9. 2019
9 h: Marta Šuštarič in Ivanka Železnik
10.30: Zorka Hrovat in Katja Lozar
8. 9. 2019
9 h: Klavdija in Gašper Kavšek
10.30: Tadeja in Andrej Špes

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve:
24. 8.:
Lebanova ulica, Ulica Mirana Jarca, Šmihelska cesta in Krallova ulica;
31. 8.: Krajčeva ulica;
7. 9.: K Roku.

Cerkev v Stranski vasi v mesecu avgustu čistijo in krasijo verniki iz Rajnovšč, v mesecu septembru pa iz Stranske vasi.