Celodnevno češčenje in župnijski dan 2019

Konec septembra je v naši župniji čas, ko diši po prazničnem. Letos se je praznovanje ob godu sv. Mihaela začelo v soboto, 29. 9. 2019, s celodnevnim češčenjem sv. Rešnjega telesa. Farani smo imeli cel dan možnost molitve pred Najsvetejšim. Zaključek celodnevnega češčenja je vodil župnik stolne župnije g. Silvester Fabjan.

Naslednji dan, v nedeljo, pa smo v šmihelski župniji praznovali župnijski dan. Ta dan se je začel s slovesno sv. mašo ob 10. uri, ki so jo s petjem obogatili člani pevskega zbora Sveti Mihael in člani našega mladinskega zbora. Po maši smo se vsi premaknili na župnijsko dvorišče, kjer je vsak prejel tombolski listek. Kot vedno, nas je tam že čakalo pripravljeno kosilo, ki ga je tudi letos pripravil g. Peter Kotar s pomočnicami. Poleg enolončnice smo se letos posladkali še s palačinkami, ki sta jih promocijsko pekla predstavnika podjetja AMC. Seveda pa so bile tudi letos mize polne sladkih dobrot, ki so jih napekle naše gospodinje. Glavna nagrada letošnje tombole je bila prvomajsko romanje na Bavarsko, ki jo je podarila Župnija Šmihel. Te se je razveselila sedemletna Ema Udovč iz župnije Stopiče. Udeleženci smo se ubadali tudi z nagradnim vprašanjem, kaj si je naš župnijski pomočnik g. Demšar želel postati, preden se je odločil za duhovniški poklic. Da si je želel postati učitelj, je pravilno odgovorila nagrajenka ga. Mateja Grahek, ki je tudi sama učiteljica. Nagrada iz nebes za vse nas so bili tudi sončni žarki, ki so nas popoldne prijetno greli.

Hvaležni smo Bogu, g. župniku in vsem njegovim pomočnikom, da smo zopet imeli možnost preživeti tak lep dan s sofarani.

Urša Kapš