Avtor: župnik Objavljeno: 17. 10. 2020

Molitev in zakramenti v času omejitev

Dragi verniki!

Na jutrišnjo, misijonsko nedeljo (18. oktober 2020) bo cerkev v Šmihelu odprta od 9.30 do 11.30. Priložnost boste imeli za osebno molitev in prejem svetega obhajila. Ker duhovnika še ne smeva imeti stik z vami, bodo obhajilo delile sestre redovnice iz Šmihela.

Vsakih 15 min bo možnost prejema obhajila, če bo ljudi več, pa še bolj pogosto.

V cerkvi je lahko hkrati največ 10 ljudi, ki imajo medsebojno razdaljo 2 m (ta ne velja za člane iste družine ali gospodinjstva).

V cerkev boste vstopali pri glavnem vhodu in jo zapuščali skozi stranski izhod na levi strani. Če je v cerkvi že 10 ljudi, počakajte pred cerkvijo in vstopite, ko bo v cerkvi manj kot 10 ljudi.

Če ne bo skupne molitve, pred obhajilom sami zmolite kesanje in očenaš in nato pristopite k obhajilu.

Kdaj bo cerkev odprta v prihodnjih dnevih, bo objavljeno naknadno.

Krsti in poroke so preložena na poznejši čas.

Podeljevanje bolniškega maziljenja umirajočim je dovoljeno ob upoštevanju varnostnih navodil

Cerkveni pogrebi so dovoljeni ob upoštevanju navodil, ki jih boste dobili na pogrebnem zavodu.

Če potrebujete kakšen dokument iz župnijske pisarne, pokličite ali pošljite elektronsko pošto.

SPOVED

V Šmihelu spoved trenutno ni možna, ker sva duhovnika v karanteni. Ko bo drugače, vas obvestim. K spovedi pa lahko pristopite pri frančiškanih ob urah, ko bi bile svete maše.

VEROUK

Glede verouka boste dobili navodila od posameznega katehista.

DAROVI ZA CERKEV

Namesto v nedeljsko pušico, lahko za cerkev darujete v nabiralnik ob obisku cerkve.

Za cerkev lahko darujete tudi preko TRR SI56 1990 0500 8198 894.

Bog poplačaj za vsak vaš dar!