Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 7. 09. 2014

Nameni svetih maš

Napovednik in obvestila

Vpis k verouku bo od ponedeljka do srede, 8. do 10. septembra 2014, od 16 h do 18 h v kaplaniji.

V nedeljo, 28. septembra 2014, bomo pri sveti maši ob 10 prosili tudi za blagoslov v novem šolskem in veroučnem letu. Vse veroukarje vabimo, da k sveti maši prinesejo svoje šolske ali veroučne torbe, da jih bomo blagoslovili.

Seja Župnijskega pastoralnega sveta bo v ponedeljek, 8. septembra 2014, ob 19.45 v kaplaniji. Pred nami je priprava praznovanja Župnijskega dneva in celodnevnega češčenja.

Praznovanje Župnijskega dneva bo v nedeljo, 28. septembra 2014. Sveti maši bosta ob 7 h in 10 h.

Celodnevno češčenje pa bo v ponedeljek, 29. septembra 2014. Več o praznovanju si boste lahko prebrali v prihodnjih Oznanilih.

Zbiramo pa že tombolske dobitke. Kar želite podariti, prinesite v zakristijo ali v župnišče.

V mesecu septembru bo krščevanje zaradi praznovanja Župnijskega dneva v nedeljo, 21. septembra 2014, med sveto mašo ob 10.30.

Romanje na Brezje iz Novega mesta bo v nedeljo, 12. oktobra 2014, popoldan. Prijave že zbiramo.

Oddane svete maše
Na čast Materi Božji; za duše v vicah; za blagoslov v novem veroučnem in šolskem letu; za + Antona Vidmarja so oddane svete maše, ki so jih darovali: družina Jeriček in Gašperin, Podgrad; družina Lukšič, Podgrad; družina Bobnar, Podgrad; Marjan Muhič.
Za + Marijo Hribar so oddane svete maše, ki so jih darovali: Tina Turk; sestra Vida Korošan; Majda Junc; družina Bele, Dol. Lakovnice.
Za + Franca Bratlja so oddane svete maše, ki so jih darovali: družina Vesel, Škrjanče; družina Hrovatič (2 x); družina Hrovat iz Konca; brat Slavko z družino; Aleš Gašperšič; družina Bartolj; Boštjan Hrovatič z družino; Boštjan Gašperšič z družino; družina Klemenčič (2 x); Marko in Lidija; Jani in Andreja; družina Pirc; družina Bele; družina Mervič; brat Ivan; Marjana, Janja in Silva; družina Burgar, Šmihel; družina Turk, Lakovnice; Lado Burger z družino.

V mesecu avgustu sta bila v naši župniji krščena:
Eva in Nik Šajnovič, Pot v Gaj.
Iskrene čestitke novokrščencema, njunima staršema in botrom.

V mesecu avgustu so bili v naši župniji cerkveno pokopani:
Ana Šterk, Krallova ulica,
rojena leta 1939; + 9. 8. 2014;
Alojzij Blažič, Stranska vas,
rojen leta 1932; + 17. 8. 2014;
Ana Rozman, Bajčeva ulica,
rojena leta 1913; + 26. 8. 2014.
Gospod, daj jim večni pokoj!

14. 9. 2014
7 h: Stanka Kotnik in Marko Berkopec
10.30: Urška Klemenčič in Anamarija Brudar
21. 9. 2014
7 h: Nataša Hrovat in Marko Berkopec
9 h: Monja Pust in Sabina Vrabec
10.30: Alenka Erpič in Barbara Priselac

Za čiščenje župnijske cerkve poskrbijo verniki:
13. 9.: Aškerčeva, Nahtigalova in Vidmarjeva ulica;
20. 9.: Regrča vas in Jedinščica.

Cerkev v Stranski vasi v septembru čistijo in krasijo verniki iz Birčne vasi.