Trije razredi na izlet v župnijo Škocjan

V soboto, 4. junija 2022, smo se šmarničarji, prvoobhajanci ter veroučenci 1. in 2. razreda z družinami odpravili na izlet v Škocjan in na Stopno. Udeležence izleta so spremljali g. župnik Igor Stepan, s. Marija Zabret ter katehistinji Tadeja Špes in Sabina Dogenik. V Škocjanu nas je pozdravil tamkajšnji g. župnik Tone Dular, nam predstavil župnijo in njihovega rojaka, ki ga poznamo po njegovem misijonarskem delu, Ignacija Knobleharja. Pot smo nadaljevali na Stopno. Avtomobile smo pustili ob vznožju Božje poti in se naprej odpravili peš. Na poti smo se ustavili pri kapelici in se poučili o njeni zgodovini. Po postanku smo se povzpeli do vrha stopenskega griča. Tam smo se najprej malce okrepčali – delno iz svojih popotnih torb, delno pa tudi iz košarice dobrot gostoljubnih domačinov. Med tem nam je naš župnik predstavil zanimivosti stopenske cerkve, ki je posvečena Rožnovenski Materi Božji. V njej smo nato Mariji v čast zapeli litanije in si ogledali lepo stensko poslikavo, ki jo je naredil isti slikar kot v naši domači župniji. Ob prijetnem druženju in družabnih športnih igrah smo se nekaj časa zadržali na travniku ob cerkvi. Za konec našega romanja pa smo se z veseljem odzvali na povabilo našega župnika na sladoled.

Marta Hrovat