Avtor: župnik Objavljeno: 29. 01. 2023

Uvod

Minuta za bogoslužje Krščansko bogoslužje je prežeto s simboliko in različnimi znamenji. Včasih izvršujemo določene geste in izgovarjamo določene besede, ki jih v svoji vsebini niti ne poznamo. Zato bomo vsako nedeljo nekaj trenutkov pri oznanilih namenili za razlago raznih delov in telesnih drž pri bogoslužju. To kar se dogaja pri bogoslužju je prav, da tudi poznamo in vemo zakaj je tako. Pomembno je splošno poznavanje in razumevanje tega.Večino tega smo že slišali, vedeli in razumeli.Če pa vse to ne obnavljamo, gre v pozabo in lahko se zgodi, da kmalu več ne vemo čemu se v bogoslužju nekaj dogaja tako kot se. Pri rednem župnijskem bogoslužju je prav, da smo enotni tako v besedilih kot v držah, da se tudi navzven pokažemo kot skupnost in eno občestvo.