Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 13. 04. 2014

Napovednik in obvestila
Pred nami so dnevi Jezusovega trpljenja, najsvetejši čas cerkvenega leta. Povabljeni, da se na te dneve pripravimo tudi v svojih dušah. Ob večerih bomo imeli v župnijski cerkvi obrede, ki ponazarjajo največje skrivnosti našega odrešenja.
Na veliko soboto po jutranjem blagoslovu ognja ob 6 h vabljeni, da cel dan prihajate v župnijsko cerkev častit Jezusa, ki leži v grobu.

Seznam molitve pri božjem grobu:
11.30: Šmihel in ulice v okolici;
12.00: Srebrniče, Gorenje Mraševo, Vrh, Mali Podljuben, Veliki Podljuben, Petane;
12.30: Škrjanče, Boričevo;
13.30: Košenice, Jedinščica, Regrča vas;
16.30: Drska, Ul. Slavka Gruma, Šegova;
17.00: Stranska vas in okolica;
17.30: Irča vas in Brod.

Blagoslov velikonočnih jedil:
10.00: Srebrniče;
10.30: Vrh;
10.50: Mali Podljuben (pri gasilskem domu);
11.15: Veliki Podljuben;
11.45: Stranska vas;
12.15: Gornje Lakovnice;
13.30: Irča vas;
14 h, 15 h, 16 h: Šmihel - v žup. cerkvi;
15 h: Dom starejših občanov.

Bolnike in ostarele po domovih bomo pred praznikom velike noči obiskovali v sredo, 16. aprila 2014, v dopoldanskem času.

Obvestilo za starše prvoobhajancev.
Za prvoobhajance je bilo načrtovano, da se na veliki četrtek udeležijo večerne svete maše, ko bi imeli obred izročitve kruha. Obreda med večerno sveto mašo ne bo, ker bodo manjkali otroci iz Osnovne šole Drska, ker so jim zopet prestavili Šolo v naravi, tokrat ravno na veliki teden. Vseeno pa pridite k obredom velikega tedna.

Veroučenci v velikem tednu namesto k verouku pridejo vsaj enkrat k obredom velikega tedna. Verouk zopet začnemo v torek, 22. aprila 2014.

Iz turistične agencije Aritours, ki nam organizira župnijsko romanje na Poljsko od 28. aprila do 2. maja 2014, so mi sporočili, da smo dobili večji avtobus in sta zdaj v avtobusu prosta še dva sedeža. Če bi še kdo želel poromati z nami, naj čim prej sporoči v župnišče. Plačilo je možno na obroke do konca letošnjega leta.
Vse že prijavljene romarje pa spodbujam, da se za čas romanja dodatno zavarujete. Za zavarovanje kličite na agencijo ali v župnišče, da se zavarujemo kot skupina in bo cena nižja: 5,83 €, za starejše od 70 let je 50 % pribitek.
Romarji boste v prihodnjih dneh prejeli pismo z vsemi obvestili na dom.

Krščevanje v mesecu aprilu bo v nedeljo, 27. aprila 2014, po polenajsti sveti maši.

20. 4. 2014

6.30: s. Angelca Vozelj in Marko Berkopec
9 h: Tadeja in Miran Kolenc
10.30: Marinka Šašek in Tadeja Špes
27. 4. 2014
7 h: Stanka Kotnik in Marko Berkopec
9 h: Klavdija Kavšek in Frančiška Pavlin
10.30: Erika Lozar in Irena Brudar

Za čiščenje župnijske cerkve poskrbijo verniki:
pred 19. 4.: Lebanova, Mirana Jarca, Šmihelska, Krallova;
26. 4.: Krajčeva.

Cerkev v Stranski vasi v aprilu čistijo in krasijo verniki iz Gorenjih Lakovnic.