Zakonske duhovne vaje

Vsako leto v postnem času je Veržej kraj, kjer družine iz naše župnije preživimo bogat duhovni vikend. Od 24. do 26. marca 2023 je bil to za trinajst zakonskih parov milostni čas, ter oddih od vsakodnevnih skrbi in naporov. Župnik Igor Stepan nas je z nagovori usmeril k pomembnosti izročitve našega življenja Bogu. Čeprav je velikokrat težko sprejemati dogodke v življenju, nad vsem bedi Božja ljubezen. Bog tudi iz težkih preizkušenj, ki nas zadenejo, dela dobre stvari. Naše življenje je pot odrešenja.

V soboto popoldan smo se odpeljali na Hotizo, kjer je postavljen križev pot v spomin na božjega služabnika Danijela Halasa. Okolica je urejena v obliki črk, ki skupaj dajo misel: Pot v Življenje. Na kraju, kjer so ga umorili, smo se mu priporočili v molitvi. Nato pa obiskali še Ljutomer in župnijsko cerkev svetega Janeza Krstnika.

V nedeljo smo se polni hvaležnosti in zaupanja v Božjo pomoč podali vsak na svojo pot, ki nas vodi v Življenje.

Erika Lozar