Križev pot na Ljuben

V nedeljo, 26. marca 2023, ko smo obhajali tiho nedeljo in s tem začetek ohajanja dni Gospodovega trplenja, je naša župnija poromala na Ljuben, našo najvišjo podružnično cerkev, posvečeno svetemu Vidu. Ob postajah križevega pota smo premišljevali Gospodovo trpljenje, ki ga je prestal za nas in naše grehe. Stopali smo ob postavljenih križih od vinskih goricah, preko gozda, vse do vrha kjer nas je pričakala pesem zvonov. V letošnjem letu so bili posebej povabljeni k sodelovanju letošnji birmanci, ki so brali posamezne postaje ob poti navzgor.

Ob koncu križevega pota je nato sledila sveta maša, ki so jo s svojo ubrano pesmijo, prav tako kot križev pot, obogatili pevci iz Stranske vasi.

Kljub nekoliko vertovnemu vremenu, se je odpiral prečudovit pogled na dolino. Pobožnost križevega pota, naj nas povezuje in utrjuje v premagovanju trplenja, našim birmancem pa izprosi darove Svetega Duha.

Janez Meglen, kaplan