Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 16. 12. 2013

Božično praznovanje
Neposredna priprava na božič se bo začela v ponedeljek, 16. decembra 2013, ko bomo začeli z božično devetdnevnico. Med večerno sveto mašo bomo s pesmijo in molitvijo spremljali Marijo in Jožefa na poti proti Betlehemu. Vabljeni otroci in odrasli.

Vabljeni, da pred praznikom Jezusovega rojstva opravite dobro sveto spoved. Priložnost za sveto spoved bo vsak dan v času devetdnevnice pol ure pred večerno sveto mašo. Mladina pa vabljena k pripravi in spovedovanju za mlade iz naše dekanije, ki bo pri frančiškanih v petek, 20. decembra 2013, ob 19.30.

V božičnem času imamo tri svete večere: 24. decembra, 31. decembra in 5. januarja. Vse tri večere naj se družina zbere pri skupni molitvi, med katero pokadite in blagoslovite domove. Lepo povabljeni tudi k sveti maši. Vzemite si čas drug za drugega in za Boga.

Na prvi sveti večer se bo v župnijski cerkvi začelo praznovanje ob 17.30 z božičnico, ki jo bodo pripravili otroci Otroškega pevskega zbora, nato pa bo božična sveta maša svetega večera.
Ob 21.30 se bo božičnica v Stranski vasi, ki ji bo sledila sveta maša.
Polnočnica bo v župnijski cerkvi 25. decembra 2013.

Vaščani Rajnovšč tudi letos vabijo k ogledu vaških jaslic vse do svečnice. Jaslice bomo blagoslovili na božični dan ob 18 h. Vabljeni, da se udeležite že blagoslova in praznovanja ob Jezusovem rojstvu, ki ga vaščani res lepo pripravijo.

Na praznik svetega Štefana, 26. decembra, bodo svete maše v župnijski cerkvi ob 9 h in ob 18 h ter v Stranski vasi ob 9 h. V Stranski vasi bo po sveti maši še blagoslov konj in konjenikov s prošnjo, da bi jih Bog varoval na priprošnjo svetega diakona Štefana.

V soboto, 28. decembra 2013, bo ob 18.45 v župnijski cerkvi božični koncert, ki ga pripravlja župnija skupaj s Krajevno skupnostjo Šmihel in Konservatorijem za glasbo Jurij Sladkonja iz Šmihela. Z božičnimi pesmimi in skladbami nas bodo duhovno bogatili zbori in glasbeniki iz naše župnije, Šmihela in Konservatorija. Lepo vabljeni.

Veroukarji imajo veroučne počitnice od 4. adventne nedelje naprej. Z vsemi veroukarji se zberemo na praznik svetih treh kraljev v ponedeljek, 6. januarja 2014, ob 18 h v župnijski cerkvi. Do takrat tudi prinesite nabiralnike od adventne akcije, pri kateri zbirate darove za revne otroke v misijonskih deželah.

Zahvalna sveta maša ob zaključku leta bo v naši župnijski cerkvi na silvestrovo ob 23.15.

22. 12. 2013

7 h: Nataša Hrovat in Marko Berkopec
9 h: Tadeja in Miran Kolenc
10.30 Bernarda in Marko Hrovat
24. 12. 2013
18 h Vladka in Slavko Mohorko
25. 12. 2013
9 h: Frančiška Pavlin in Klavdija Kavšek
10.30: Zorka Hrovat in Marija Plut
29. 12. 2013
7 h: Marta in Dominik Hrovat
9 h: Marija Kompan in Janez Jerič
10.30: Urška Klemenčič in Anamarija Brudar
5. 1. 2014
7 h: Stanka Kotnik in Marko Berkopec
9 h: Monja in Janez Pust
10.30: Alenka Erpič in Barbara Priselac

Za čiščenje župnijske cerkve poskrbijo verniki:
21. 12.: Brod in Šalijeva ulica,
28. 12.: Srebrniče, Gorenje Mraševo, Vrh pri Ljubnu, Mali Podljuben, Veliki Podljuben, Petane,
4. 1.: Škrjanče, Boričevo in Vorančeva ulica.
Cerkev v Stranski vasi v decembru čistijo in krasijo verniki iz Dolenjih Lakovnic.