Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 19. 01. 2014

Molitvena osmina za edinost
Letošnjo molitveno osmino za edinost kristjanov bomo obhajali od 18. do 25. januarja 2014. Geslo je Mar je Kristus razdeljen? (1 Kor 1,13). To roteče vprašanje je apostol Pavel zastavil vernikom v korintski cerkveni občini, ki je doživljala razdeljenost, strankarstvo in ljubosumnost. Kako živo zveni ta njegov klic tudi danes, v 21. stoletju! Naš odgovor se glasi: Ne, Kristus ni razdeljen, razdeljeni smo kristjani in to dejstvo je pohujšanje svetu. Zato prispevajmo vsaj kakšen kamenček v čudoviti mozaik edinosti, ki jo skrivnostno gradi in sestavlja Bog. Sveti Duh je prebudil med kristjani to hrepenenje, Sveti Duh bo ta načrt - z našim sodelovanjem - privedel do konca.
To prošnjo vključimo tudi v svoje osebne molitve.

Napovednik in obvestila
Cel mesec december so bili veroukarji povabljeni k opravljanju adventne akcije. Namen je osebna duhovna rast in opravljanje dobrih del soljudem v okolici in tudi pomoč vrstnikom v revnih deželah. Upamo, da ste doživeli veliko duhovne obogatitve ob prebiranju zgodb iz adventnega koledarja in da so vas dobra dela povezala z vašimi bližnjimi.
Hvala tudi vsem, ki ste darovali za otroke v misijonskih deželah. Darove je oddalo 53 otrok, zbrali pa smo 506,43 €. Bog naj vam poplača vašo dobroto. Darove smo že oddali na Misijonsko središče Slovenije, ki jih bodo preko slovenskih misijonarjev posredovali otrokom, ki to potrebujejo.

26. januarja 2014, ko obhajamo nedeljo Svetega pisma, bodo starši letošnjim birmancem med sveto mašo ob 10.30 pri posebnem obredu izročili knjigo Božje besede. Vabljeni, da birmance in njihove družine podpremo z molitvijo.

Družinska kateheza
V soboto, 1. februarja 2014, ob 9 h, bo v kaplaniji drugo predstavitveno srečanje družinske kateheze - verouka, ki se ga udeleži cela družina. Vabljeni, da si pridete ogledat nov način dela pri verouku oziroma katehezah.

V mesecu decembru je bila v naši župniji krščena:
Neja Kosem, Vrh pri Ljubnu.
Iskrene čestitke novokrščenki, njenim staršem in botrom.

V mesecu oktobru je bil v naši župniji cerkveno pokopan:
Rudolf Vidmar, Mali Podljuben,
r. leta 1928; + 11. 10. 2013.
V mesecu novembru so bili v naši župniji cerkveno pokopani:
Jože Štravs, Ob Težki vodi,
r. leta 1931; + 5. 11. 2013;
Bernarda Smrekar, Šalijeva ulica,
r. leta 1944; + 7. 11. 2013,
Bogdan Sitar, Šmihel,
r. leta 1934; + 24. 11. 2013.
V mesecu decembru sta bila v naši župniji cerkveno pokopana:
Franc Mavsar, Ob Težki vodi,
r. leta 1935; + 11. 12. 2013,
Marijan Lapanje, Košenice,
r. leta 1942; +25. 12. 2013.
Gospod, daj jim večni pokoj in večna Luč naj jim sveti!

Oddane svete maše: v zahvalo - 3 x; v zahvalo svetemu Antonu; za žive in pokojne iz družine Hrovat, Irča vas; Jože Štravs (dar. družina Gačnik, Boričevo) - 3 x.

Dobra dela:
za cerkev: neimenovani 500 €; neimenovani 500 €; Toni Kotar 300 €; neimenovani 200 €; Raisa, Računalniški inženiring Metod Saje 150 €; neimenovani 150 €; neimenovani 100 € (3 x); neimenovani 70 €.
Bog poplačaj!

26. 1. 2014

7 h: s. Angelca Vozelj in Marko Berkopec
9 h: Tadeja in Miran Kolenc
10.30: Alan in Slavi Pavlič
19. 1. 2014
7 h: Stanka Kotnik in Marko Berkopec
9 h: Klavdija Kavšek in Frančiška Pavlin

Za čiščenje župnijske cerkve poskrbijo verniki:
25. 1.:
Šukljetova, Finžgarjeva in Bajčeva ulica,
1. 2.: Drska.

Cerkev v Stranski vasi v januarju čistijo in krasijo verniki iz Rajnovšč.