Avtor: župnik Objavljeno: 30. 03. 2014

Napovednik in obvestila
Post in molitev za domovino in Cerkev
Še vedno v postnem času ob petkih od 17 h do 18 h molimo za Cerkev in našo domovino.

Vsak ponedeljek in četrtek je pol ure pred večerno sveto mašo češčenje Jezusa v Najsvetejšem zakramentu. Če le morete, pridite k Jezusu, da se naberete novih duhovnih moči.

Na tiho nedeljo, 6. aprila 2014, bo pobožnost križevega pota po poti na Ljuben. Na koncu križevega pota bo v cerkvi na Ljubnu sveta maša. Zberemo se ob 14 h pri križu. Lepo vabljeni.

S ponedeljkom, 31. marca 2014, se prestavijo ure večernih svetih maš. Večerne svete maše so ob 19 h.

Od 6. do 12. aprila 2014 bo na Radiu Ognjišče 9. radijski misijon, ki ga bo s svojimi nagovori oblikoval jezuitski pater Marko Rupnik. P. Rupnik ni znan le po svojih umetniških delih - mozaikih, ampak je tudi iskan duhovni voditelj. Pripravljeni bodo tudi pogovorni večeri.
Več informacij: radio.ognjisce.si

Na tiho nedeljo, 6. aprila 2014, boste lahko dobili oljčne vejice, ki nam jih bodo priskrbele župnije iz slovenske Istre. Dar, ki ga boste ob tem dali, bo namenjen župnijam v slovenski Istri.
Blagoslov zelenja, oljčnih vejic in butar bo na cvetno nedeljo, 13. aprila 2014, pri vseh svetih mašah. Pred deveto sveto mašo v Šmihelu in Stranski vasi bo blagoslov zunaj; v Šmihelu pri kaplaniji, v Stranski vasi pred cerkvijo.

Letos bomo birmansko devetdnevnico začeli že v petek, 11. aprila 2014, in jo končali z veliko soboto, 19. aprila 2014. Z birmanci se bomo vsak večer srečevali pri večerni sveti maši in molili, da bi imeli birmanci odprto srce za darove, ki jim jih deli Sveti Duh. Vabljeni, da se birmancem pridružite tudi starši in botri ter farani iz cele župnije, da jih vsi podpremo z molitvijo.

Srečanje birmancev, njihovih staršev in botrov z letošnjim birmovalcem, novomeškim škofom msgr. Andrejem Glavanom, bo v sredo, 7. maja 2014, ob 18 h v župnijski cerkvi. Ta dan boste med sveto mašo ob 19 h imeli priložnost za spoved predvsem starši birmancev in botri.

Za župnijsko romanje na Poljsko se je sprostilo eno prosto mesto. Če bi se kdo želel pridružiti ostalim romarjem od 28. aprila do 2. maja 2014, naj čim prej sporoči v župnišče.

V mesecu marcu sta bila iz naše župnije cerkveno pokopana:
Milena Kocjan, Košenice,
rojena leta 1957, + 3. 3. 2014;
Aldo Jožef Šinkovec, Regrča vas,
rojen leta 1938, + 7. 3. 2014.
Gospod, daj jima večni pokoj!

Krščevanje v mesecu aprilu bo v nedeljo, 27. aprila 2014, po polenajsti sveti maši.

6. 4. 2014

7 h: Nataša Hrovat in Andrej Lukan
9 h: Marija Kompan in Janez Jerič
10.30: Urška Klemenčič in Anamarija Brudar
13. 4. 2014
7 h: Marta in Dominik Hrovat
9 h: Daša in Iztok Kavšek
10.30: Alenka Erpič in Barbara Priselac

Za čiščenje župnijske cerkve poskrbijo verniki:
5. 4.:
 Ob Težki vodi,
13. 4.: Košenice.

Cerkev v Stranski vasi v aprilu čistijo in krasijo verniki iz Gorenjih Lakovnic.