Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 15. 06. 2014

Žegnanje na Ljubnu

Sveti Vid, mučenik in svetnik, zaščitnik domačih živali, vinogradnikov, lekarnarjev in mnogih drugih poklicev, je minulo sončno nedeljo združil na žegnanju v cerkvici na Ljubnu, ki je posvečena njegovemu svetemu imenu, veliko vernikov, domačinov in njihovih prijateljev. Darovani sveti maši, v zahvalo in priprošnjo za Božjo zaščito in varstvo, je sledil tradicionalni blagoslov konj in konjenikov ter vseh prisotnih, ki smo se z ljubeznijo v srcih zbrali na žegnanju in se prišli zahvalit svetniku, s katerim smo v svojih življenjih zelo povezani. Blagoslova je bilo deležnih kar devetnajst konj.
Sveto daritev in blagoslov je opravil gospod župnik Igor Stepan. Vid in Vidov se nas je zbralo kar precej in hvaležni smo našemu zavetniku imena, da nas je družil na našem vinorodnem, razglednem Ljubnu, zbrane na slavju in tudi še popoldne. Pri prijaznih domačinih, v vedrem razpoloženju in v sproščenih pogovorih, za katere imamo v današnjih dneh tako malo časa.
V hvaležnosti za vse blagoslove, ki smo jih prejeli.
Vida Val MMM