Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 4. 04. 2015

Blagoslov velikonočnih jedil

Velikonočna jedila v domu in družini ustvarjajo "božje okolje" in so podoba velikonočne večerje, ki jo je Jezus obhajal s svojimi učenci, in hkrati podoba daritve sv. maše - velikonočne gostije, na katero smo vsi povabljeni. Namen blagoslova je, da se zavemo Božje dobrote in darov, ki smo jih prejeli od Boga, ter da začutimo Božjo bližino in navzočnost v vsakdanjem življenju. Blagoslov prebudi misel in hvaležnost za milosti, ki izhajajo iz velike noči. Kakor je velikonočno jagnje spominjalo Izraelce na rešitev iz sužnosti v Egiptu, tako nas velikonočna jedila spominjajo vsega, kar je bog ustvaril za nas. V naše domove prinesejo mir in veselje, vero in upanje ter hvaležnost do Boga in bližnjega.

Blagoslov velikonočnih jedil:
10.00: Srebrniče;
10.30: Vrh;
10.50: Mali Podljuben;
11.15: Veliki Podljuben;
11.45: Stranska vas;
12.15: Gornje Lakovnice;
13.30: Irča vas;
14 h, 15 h, 16 h: Šmihel - v župnijski cerkvi;
15 h: Dom starejših občanov.