Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 20. 04. 2015

Birmanci obnovili krstne obljube in izpovedali vero

Vsa župnija, še posebej pa birmanci in njihovi starši smo v času neposredne priprave na slovesnost podelitve zakramenta svete birme, ki bo v soboto 25. aprila. Danes je bila birmanska devetdnevnica pri sveti maši ob 10.30, ki je že močno spominjala na sobotno slovesnost. Gospod župnik je birmance vsakega posebej poklical z imenom in priimkom, ti pa so se odzvali z jasnim "Tukaj sem!" in prišli v prezbiterij.  Ob plamenu velikonočne sveče so prižgali svoje krstne sveče in izrekli svojo pripravljenost truditi se za življenje po veri. Obred je močno spominjal na sveti krst, pri katerem smo to, kaj želimo za svoje otroke povedali starši, danes pa so ti otroci to povedali sami. Potem jih je župnik blagoslovil in pokrižal, za njim pa smo to naredili še starši.
Mislim, da se je celoten obred dotaknil vseh; birmancev in njihovih staršev. Vsi vemo, da ogromno mladih po birmi izgubi stik z vero in Cerkvijo. Bog daj, da bi jim to, kar so danes izrekli - pa čeprav je bilo naučeno - dalo misliti ter da bi molitev k Svetemu Duhu za pomoč in pravilne odločitve v življenju, ki jo molimo pri devetdnevnici, odprla njihova srca za njegove darove.

Bernarda Hrovat

Za ogled galerije kliknite spodnjo fotografijo.

Oglejte si še ostale albume fotografij.