Avtor: župnik Objavljeno: 30. 10. 2019

Prvošolčki

Otroci so naš zaklad in tudi Jezus je rekel, da jih moramo pustiti k njemu. Starši smo prvošolčke z veseljem pripeljali k sveti maši v nedeljo, 20. oktobra. Veroučenci so samostojno ali s starši lepo sodelovali in s svojo prisrčnostjo obogatili sveto mašo.

To je bila misijonska nedelja in g. župnik je pripravil projekcijo o misijonu v Etiopiji. Otrokom, staršem in ostalim so šle misli misijonarjev do srca in marsikdo si je na skrivaj obrisal solzo in se zahvalil Bogu, da lahko njegov otrok, vnuk, nečak … živi v drugačnih razmerah.

Prvošolčki so nas spodbudili: »Radi se imamo, zato si roko v pozdrav miru podamo.« Naj našo župnijo res povezuje medsebojno razumevanje in naj bomo vedno odprti tudi za stiske drugih.

Tadeja Resman Špes