Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 28. 01. 2015

Izročitev Svetega pisma birmancem

Zadnja nedelja v januarju je posvečena Svetemu pismu. Na ta dan naj bi se še bolj zavedli, kako nas božja beseda odrešuje in osmišlja naše življenje. Spodbudila naj bi nas, da bi redno jemali v roke Sveto pismo in v njem iskali odgovore na vsa vprašanje, ki se nam porajajo.
Na nedeljo Svetega pisma, 25. januarja 2015 so pri sveti maši, pred branjem Božje besede, birmanci v sprevodu prinesli evangeliarij na daritveni oltar, vsi verniki pa smo stoje počastili Božjo besedo. Po prebranem evangeliju je gospod župnik opomnil starše, da s predajo Svetega pisma svojemu otroku simbolično predajajo tudi svoje vrednote, razmišljanja in način življenja. Potem je 27 letošnjih birmancev prejelo Sveto pismo iz rok enega od staršev, gospod župnik pa je medtem prebral molitev.
Vsem birmancem želimo, da Sveto pismo postane trdna opora v življenju, verniki pa jim obljubljamo molitveno podporo.

Nataša Hrovat