Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 17. 03. 2015

Vnesite vaš naslov

Vedno se je težko odpraviti od doma, ker je še toliko stvari za postoriti… Čeprav veva, da je dobro za naju, da greva, da bova imela tam čas samo zase in za prepotreben pogovor o nama, o najinih čustvih in doživljanju drug drugega. In vedno naju zakonske duhovne vaje napolnijo z novo energijo, z novimi spoznanji – prepotrebnimi za trenutke, ko je nama je težko najti skupni jezik.
Odlično je, da zakonske duhovne vaje vodi prav naš g. župnik Igor Stepan. Ker nas pozna in nam skrbno pripravi ravno takšne teme, kot jih potrebujemo.
Super je, da je v urniku duhovnih vaj odmerjenega veliko časa za pogovor v dvoje (in kljub temu nama ga marsikdaj zmanjka, o toliko stvareh se imava še za pogovoriti). Dobro je tudi, da sobivamo tudi z drugimi zakonskimi pari iz obeh zakonskih skupin naše župnije – tako se povezuje in krepi župnijsko občestvo – pa še prijetno je.
Krasno je tudi to, da gredo z nami tudi naši otroci – da vidijo, da se je potrebno za slogo in ljubezen v zakonu tudi potruditi, da je vredno za to tudi marsikaj žrtvovati. Na ta način že sedaj zorijo za bodoči poklic biti žena oziroma mož, mati oziroma oče, ali pa božja nevesta ali ženin.
Zelo pozitivno je tudi to, da se otroci parov iz zakonskih skupin tudi preko zakonskih duhovnih vaj med seboj povezujejo – prav oni bodo nekoč skupaj v mladinski skupini, in ko bodo dorasli, bodo prav oni novi steber cerkvenega občestva, ki bo okušal lepote zakonskega življenja in si prizadeval naprej prenašati vero, ljubezen in upanje svojim otrokom…
Hvala Bogu, da smo lahko ta vikend podarili drug drugemu.

Zorka Hrovat

Tudi letos smo se zadnji vikend v februarju člani obeh zakonskih skupin skupaj z našimi otroki odpravili na duhovne vaje. Tokrat smo odšli v Veržej. Tako zakonci, kot tudi otroci smo bili z izbiro kraja zelo zadovoljni, ker ponuja prijetno namestitev,  neskončne možnosti za sprehode v dvoje, za otroke pa obilo zunanjih in notranjih igralnih površin. Duhovne vaje je vodil g. župnik. Zakonci smo ob nagovorih g. župnika in v pogovorih po parih razmišljali o zapovedi ljubezni, o najinih pogovorih, prepirih in tihih dnevih, o sprejemanju, predvsem pa so bili ti pogovori pomembni, ker smo si vzeli čas in ugotovili, kje smo šibki, kje imamo še rezerve, kaj bi lahko izboljšali in si zadali nekaj sklepov, kaj bomo spremenili. Sobotno popoldne smo izkoristili za obisk tropskega vrta v Dobrovniku. Upamo, da bomo sadove teh duhovnih vaj še dolgo nosili v svojih srcih, predvsem pa, da ne bomo prehitro pozabili na sklepe, ki smo si jih zadali.

Urša Kapš

Za ogled galerije kliknite spodnjo fotografijo.

Oglejte si še ostale albume fotografij.