Birma

Na zakrament svete birme se bodo pripravljali veroučenci 9. razreda. Podelitev zakramenta svete birme bo v naši župniji 25. aprila 2015, ob 10 h, ko bo med nami novomeški škof msgr. Andrej Glavan. Birmanci naj si, če ga še niso, čim prej izberejo botra. Botri se udeležijo dveh priprav. Pripravi bosta 10. ali 17. januarja 2015 in 7. ali 14. marca 2015, ob 10 h v Šmihelu v Baragovem zavodu. Birmanci poleg učbenika potrebujejo tudi Sveto pismo, ki ga bomo uporabljali pri verouku, doma in upam tudi kasneje v življenju.
Birmanska priprava vključuje tudi duhovne vaje, ki se jih bomo udeležili vsi skupaj, in sodelovanje pri raznih dejavnostih v župniji v teku pastoralnega leta. Birmanci se bodo poleg verouka udeleževali tudi birmanskih skupin, ki jih bodo vodili zakonci.