Avtor: župnik Objavljeno: 12. 03. 2020

Pomembno obvestilo: Odpovedana so vse svete maše in ostala srečanja

Kratka obvestila glede epidemije:
1. Do nadaljnjega so odpovedane vse svete maše. Odpovedane so vse poroke, krsti in ostale pobožnosti. Duhovniki bomo svete maše maševali po namenih, kakor je oznanjeno v oznanilih, izključno zasebno, brez prisotnosti vernikov.
2. Dovoljeni so cerkveni pogrebi ob strogem upoštevanju navodil državnih ustanov. Pogreb se opravi brez pogrebne svete maše in samo z najožjimi sorodniki.
3. Če je kdo v smrtni nevarnosti, lahko pokličete duhovnika, ki bo podelil bolniško maziljenje ob ustrezni zaščiti.
4. Do preklica po župnijah ni verouka in drugih oblik izobraževanja ter župnijskih srečanj. Starši skupaj z otroki predelajte manjkajočo snov.
5. Župnijska pisarna je do preklica zaprta, odpovedane so uradne ure. Če potrebujete karkoli, pokličite po telefonu ali pišite na elektronsko pošto.
6. Vsi smo povabljeni k molitvi za čim prejšnji konec epidemije.

Daljša navodila slovenskih škofov preberite na povezavi: https://katoliska-cerkev.si/izredna-navodila-slovenskih-sko…