Avtor: zunmsmihel Objavljeno: 7. 04. 2014

Duhovne vaje za zakonce

Družine iz naše župnije si vsako leto ob postnem času vzamemo prost vikend za duhovne vaje. Letos nas je pot zanesla na idiličen otoček Košljun. Košljun leži v objemu otoka Krka. Na njem so našli dom frančiškani, ki že stoletja živijo tukaj. Polni pričakovanj smo v petek 4. aprila 2014 z ladjico prispeli na Košljun. Navdušeni nad lepoto kraja in samostana smo se z otočkom takoj zlili in že v naprej vedeli, da bomo tukaj preživeli čudovit vikend. Otroci nas skorajda niso potrebovali. Počutili so se  varne in domače ob animatorkah Evi in Mojci. Mi pa smo se prepustili nagovorom našega župnika Igorja Stepana. Dal nam je dobre iztočnice za pogovor in razmišljanje. Vsak par je imel dovolj časa in miru za načrte kako izboljšati svoj zakon. Zavedava se, da je najin zakon pot na kateri nisva sama. Vedno je na tej poti z nama Jezus. Ima naju rad, jemlje naju resno, za naju je dal življenje. Drugi dan sva se pogovarjala ali si drug drugemu upava iskreno povedati kaj naju pri drugemu moti. Povedati na način, ki ni žaljiv. Resnica velikokrat boli, a samo resnica in iskrenost osvobaja in gradi najin zakon. Ustavili smo se tudi pri tem ali zmoreva drug drugemu povedati stvari, ki jih občudujeva. Zanimivo vprašanje je bilo, kdaj sva se skupaj iskreno nasmejala. Tako smo ob nagovorih, pogovorih, maši in odlomkih iz Sv. pisma jadrali skozi duhovne vaje. Ob večerih ko so otroci zaspali pa smo si ogledali filma Oktobrski otrok in Pogumni (Courageous). Oba filma imata globoko sporočilnost in ju priporočam na ogled.  Polni veselja in hvaležnosti smo v nedeljo zapuščali otoček in polni upanja razprli jadra naših ladij in zajadrali v življenje, saj vemo da imamo zanesljivega krmarja Jezusa.
Erika Lozar
Fotografije si lahko ogledate s klikom na spodnjo fotografijo.